Aç Karnına Bal ve Sarımsak Yersek Ne Olur?

Aç Karnına Bal ve Sarımsak Yersek Ne Olur?

Yemeklere güzel lezzet vermesinin yanında çeşitli hastalıkları tedavi eden sarımsak oldukça güçlü ve faydalı bir besindir. Bir hafta boyunca aç karnına bal ve sarımsak yemek ise son derece faydalı. Dünya mutfağında en yaygın olarak kullanılan malzemelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sarımsak bal karışımı neye iyi gelir diyenler için pek çok faydası olduğunu söylemeliyiz. Birçok hastalığı tedavi eden güçlü bir gıdadır. Çiğ tüketmek güçlü bir ilaç etkisi vermektedir. Yüksek kan basıncını önleyerek kolesterolü de düşürmektedir. Kalp krizini ve koroner kalp hastalıklarını da önlemektedir. Damar tıkanıklığının da etkilerini azaltmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Sarımsak Nasıl Tüketilmelidir?

Çiğ tüketmek en iyi yöntemdir. Sarımsak pişince ya daha haşlanınca ısı ile allicin etkisini yitirmektedir. Ballı sarımsaklı ilaç sağlık açısından son derece faydalıdır. Sarımsağı yemeden 15 dakika önce ezip dövmek gerekmektedir.

Sarımsak ve bal macunu sağlık için pek çok fayda bulundurmaktadır. Sağlık için sınırsız faydası ile sarımsağı çiğ tüketmeniz uzmanlarca önerilir. Sarımsağı ezmek allicin bileşeninin etkisini daha artırmaktadır.

Bal ve Çiğ Sarımsak Karışımı


-------- Sponsorlu --------

3 diş sarımsak küçük küçük doğranmalıdır. 1 kaşık bal ile karıştırılarak tüketilmelidir. Sarımsak aç mı tok mu yutulur diyenler için isteğe bağlı olduğunu belirtmeliyiz. Karışım her gün tüketilirse daha enerjik ve sağlıklı hissetmek de mümkündür.

Sarımsaklı Grip Toniği Malzemeleri

  • İri şekilde doğranmış yarım soğan
  • İri doğranmış 2 adet kırmızı acı biber
  • 3 diş iri doğranmış sarımsak
  • 1 yemek kaşığı doğranmış zencefil
  • Filtresiz ve çiğ elma sirkesi
  • 1 limon suyu

Sarımsaklı Grip Toniği Hazırlanışı

350-500 ml ebatlarında cam kavanoza irice doğranan soğanlar konulmalıdır. Doğranmış sarımsaklar, acı kırmızıbiberler ilave edilmelidir. Zencefil kavanoza dikkatli şekilde yerleştirilmeli. Limon sıkılarak çekirdekler çıkarılıp zencefillerin üzerine dökülmelidir. Bal sarımsak limon karışımı faydaları oldukça fazladır. Kavanoz üstünde 1 cm boş alan kalacak şekilde elma sirkesi ilave edilmelidir. Kavanoz kapağı kapatılarak kiler ya da tezgah üzerinde muhafaza edilmelidir. Grip, soğuk algınlığı durumlarında bu şifalı toniği kullanmanız da mümkün.

Sigarayı Bırakmak isteyenlere Fesleğen Mucizesini tavsiye ederiz. Detaylar için Tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.