Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar ve Şifalı Bitkiler

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar ve Şifalı Bitkiler

Adet Neden Gecikir ve Tedavisi Nedir? Ahmet Maranki tarifiyle Başlıca Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar ve Şifalı Bitkiler

Adet dönemi birçok bayan için sıkıntılı bir dönem olarak görülmektedir. Bu dönemde eğer sizde zorluk yaşayanlardansanız;  makalemizin devamında sizlerle paylaşacağımız adet söktürücü bitkisel çaylar ve şifalı bitkiler bilgilerimizden faydalanmanızı tavsiye ederiz.


-------- Sponsorlu --------

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin adet düzensizliğini giderici ve adetinizi düzenleyici kürlerini uygulayarak çok daha rahat bir adet dönemi geçireceğinizi düşünüyoruz. Şifalı bitkiler konusunda uzmanlaşmış olan Prof. Dr. Ahmet Maranki;  başta maydanoz olmak üzere papatya, nane, kimyon, civanperçemi,, rezene, safran, karabaş otu, safran ve havuç tohumu gibi bitkilerin kullanılmasıyla hazırlanacak olan kürlerin ve çayların çok başarılı sonuçlar vereceğini öngörmektedir.

Yukarıda sayılmakta olan bitkiler ile hazırlanacak olan çaydan günlük olarak 3 – 4 bardak içilmesi ile adet söktürücü etkisini gösterecek ve ilaçlara gerek kalmaksızın adetiniz düzene girecektir.

Adet Söktürücü Şifalı Bitkiler

Bazı bayanlar için sıkıntılı bir dönem olarak görülen bu dönemde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de adet gecikmesi durumudur. Sizde aşağıda sayılmakta olan bitkilerden faydalanarak, bu dönemi daha rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Tamamen doğal olan ve bitkisel çözüm yolları ile sıkıntılarınızı en aza indirmeniz mümkündür.

Dereotu

Yukarıda sayılmakta olan bitkilere ek olarak Prof Dr. Ahmet Maranki, dereotu bitkisini önermektedir. Dereotundan faydalanmak için; 2 çay kaşığı kadar dövülmüş haldeki dereotunun çay hazırlanmasında kullanılması ve tüketilmesi ile adet söktürücü özelliğinden yararlanılabilir.

Zerdeçal

Daha birçok faydası bulunan zerdeçaldan adet düzensizliğinin giderilmesi amacıyla faydalanılmak isteniyorsa; aynı dereotu gibi çayı hazırlanılarak tüketilmesi önerilmektedir. Zerdeçalın kullanılabilmesi için çay olarak tüketilebilmesinin yanı sıra toz haline getirilerek kullanılması da farklı bir seçenektir.


-------- Sponsorlu --------

Civan Perçemi ve Hatmi Çiçeği

Civan perçemi ve hatmi çiçeğinin birleşimiyle hazırlanacak olan bir çay veya kereviz tüketimi; adetin düzene girmesini sağlayacak olan yöntemlerdir.

Siyah ve Mavi Koho

Siyah ve Mavi Koho bitkileri, ülkemizde pek duyulmamış olan bitki isimleridir. Ancak bu bitkiler uzun yıllardır Amerikalılar tarafından adet kanamalarının düzene sokulması amaçlı kullanılmaktadır. Bu bitkileri kullanan kişilerde; hormon dengesinin kurulmasına yardımcı olunarak adet ağrılarının yok edilmesi sağlanmaktadır. Bu bitkilerin çay olarak tüketimlerinin yanı sıra salatalarda kullanımı da bulunmaktadır.

Havuç

Göz sağlığı konusunda birçok kişi tarafından faydalı olduğu bilinen havuç, bayanların adet sancılarının dindirilmesinde de kullanılan bir bitkidir. Çiğ olarak tüketildiği zaman adet kanamalarının kolaylaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca adet düzensizliği olan bayanlara, düzenli olarak günlük tüketmesi önerilmektedir. Önemli etkisi olan adet söktürücü besinlerden bir tanesidir.

Adet Düzenleyici Şifalı Bitkiler

Adet Düzenleyici Şifalı Bitkiler

Adet Söktürücü Bitkisel Çaylar

Papatya ve Biberiye Çayı

20 gram kadar papatya ve aynı miktarda biberiyeyi 2 bardak su ekleyerek kaynatın. Kaynamış olan çayı içilme sıcaklığına gelince tüketin. Kısa sürede adet kanamalarınızın başladığını göreceksiniz.

Kekik ve Civan Perçemi Çayı

Papatya ve Biberiye bitkileri ile hazırlanmakta olan çay gibi 20’şer gram kekik ve civan perçemini 2 bardak kadar suda kaynatın. Süzdükten sonra içine 1 çay kaşığı süzme bal ekleyin ve karıştırıp tüketin. Hazırlamış olduğunuz bu çaydan günde birkaç bardak tüketebilirsiniz.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Derya 17 Mayıs 2017 - 07:54

    Yasim 38 adetlerim asiri duzensiz Doktora gittim ve bana menapoza girmek uzere oldugumu soylediler.bunu nasil onleyebilirim.cok korkutuyor.iki cocugum var ve esim bir cocuk daha istiyor esasen bende istiyorum. Allah rizasi icin yardimci olun

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.