Ayça Kaya’dan Metabolizma Diyeti

Ayça Kaya’dan Metabolizma Diyeti
Sağlık 1 Eylül 2016 4 yorum

1 Haftada 3 Kilo Verdiren Metabolizma Diyeti Nasıl Yapılır?

Metabolizma Diyeti nasıl yapılmalı sorusuna bu makalemiz fazlasıyla cevap verecektir. Dr. Ayça Kaya 1 haftada 3 kilo verdiren metabolizma diyeti hakkında detayları bir tv programında açıklamıştır. Metabolizma diyeti sayesinde en az 1,5 – 2 hatta 3 kilo vermeniz mümkün hale geleceğini belirtmiştir. Bu durum vücut kitle endeksine göre belirlenecek bir şeydir. Bu sağlıklı diyeti herkesin yapmasında sakınca bulunmadığını belirten Dr. Ayça kaya, bunun bir diyet olmadığı sağlıklı bir beslenme örneği olduğunun altını çizmiştir.


-------- Sponsorlu --------

Şimdi Kağıt Kalem Hazırsa İşte – Metabolizma Diyeti

Bu diyeti yapanlar kendini sağlıklı, dinç ve zihinde hissederek böylelikle fazla kilolarından kurtulmuş olacaklardır. Dr. Ayça Kaya en çok cerrahi bir operasyonda olsa, hap ilaçta kullansanız sonuçta yemeği nasıl yiyeceğiniz bunu davranış haline getirmeye başarmak lazım ki kalıcı kilo kontrolü sağlanması üzerinde durmaktadır. Yani beslenme davranışının çok önemli olduğunu ve bununda kalıcı kilo kontrolüne çok faydalı olduğunu belirtmiştir.

Metabolizma Diyeti 1. Gün

Kahvaltı:

  • Bir dilim beyaz peynir (30gr), beş-altı tane siyah yada yeşil zeytin (az tuzlu), salatalık, biber, domates ve bol yeşillik, iki küçük dilim esmer ekmek. Eğer ara öğünde acıkıyorsanız 1 adet meyve yiyebilirsiniz.

Öğlen:

  • 100 gr Et (Haşlama ya da ızgara), güzel bir yeşil salata, bir kase kadar yoğurt ve 1 kase çorba olabilir.

Ara Öğün:

  • Öğlen ile ikindi arası çok uzun olduğu için mutlaka bir ara öğün olması gerekmektedir. Bir meyve (Elma, portakal, mandalina), 2 adet ceviz ve 5-6 tane fındık ile geçiştirebilirsiniz.

Akşam:


-------- Sponsorlu --------

  • Sabah peynir öğlen etin üzerine akşam güzel bir zeytinyağlı sebze yemeği (Kapuska, pırasa,) çok daha sağlıklı olur. Hangisini yapacağınız sizin tercihinize kalmış olup, yanına bir dilim ekmek, bol salata ve bir kase yoğurtla tüketilmesinde fayda vardır.

Dr. Ayça Kaya Metabolizma Diyeti sağlıklı bir beslenme olacağını ve herkesin evinde kolaylıkla bulunan malzemelerden yapılacağı için herkesle birlikte sofraya oturarak sağlıklı beslenerek kilo verileceğini belirtmiştir. Uyarı: Akşam öğünlerini ne kadar hafif tüketilirse metabolizmanın o kadar rahat edileceği unutulmamalıdır.

Metabolizma Diyeti 2.Gün

Ayça KAYA'dan Metabolizma Diyeti

Ayça KAYA’dan Metabolizma Diyeti

Sabah, kepekli ekmeğe tost, bol yeşillik, 3-5 adet zeytin (Az Tuzlu) ve şekersiz çay. Eğer ara öğünde acıkıyorsanız bir kase yoğurt ve bir adet meyve yenilebilir. Acıkmıyorsanız tüketmeyiniz. Öğlen, 6-7 yemek kaşığı kadar etli bir sebze yemeği, bir dilim ekmek, ve bol yağsız salata. Ara Öğün, yine Ev yoğurdu ile beraber bir meyve. Akşam, yine 7-8 yemek kaşığı kadar bir sebze yemeği, yoğurt ve bol miktarda salata tüketilmelidir.

Bu faydalı diyet haberimizden sonra Vücut Kitle Endeksi ve Bazal Metabolizma Hızınızı ölçmek için bağlantılara tıklayınız.

4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.