Bağırsak Kurdu için Mucize Sirke Tarifi

Bağırsak Kurdu için Mucize Sirke Tarifi

Bağırsak Kurtları Neden Olur? Bağırsak Kurtlarından Kurtulmak Mümkün Mü? Bağırsak Kurdu Tedavisi? Bağırsak Kurdu için Mucize Sirke Tarifi bu haberimizde…

Bağırsak kurdunu en çok yol açan nedenlerden birisi el temizliğine yeteri kadar özen gösterilmemesidir. Dr. Feridun Kunak ellerin en az bir dakika sabunlamaya dikkat çekerek sonrasında tırnakların arasının fırçalanması gerektiğini belirtmektedir. Eğer fırça elinizin altında yoksa bir bulaşık süngerinin yumuşak yeriyle yapmanız uygun olacaktır. Bunun mutlaka yapılmasını öneren Dr. Kunak en çok parazitlerin yani mide bağırsak kurtların bu yollarla meydana geldiğinin altını çizmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Bağırsak parazitlerine kesin çözüm olacak çok özel bir sirke tarifi için kağıt kalem hazırlayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Bağırsak Kurdu Sirkesi için Gerekli Malzemeler

 • 4 Su B. Dut Kurusu
 • 5 Adet Dut Yaprağı
 • 1 Çay B. Kabak Çekirdeği Tanesi
 • 2 adet Elma Kabuğu
 • 1 adet Elma Sirke
 • 1 Çay B. Sirke
 • 1 Çorba K. Kaya Tuzu
 • 4 Litre Su
Bağırsak Kurduna Mucize Sirke

Bağırsak Kurduna Mucize Sirke

Bağırsak Kurdu Tedavisi için Sirkenin Yapılışı

Öncelikle dut kurusu kullanılabilir ancak mevsimine göre taze beyaz yaş dut bulabiliyorsanız daha faydalı olacaktır. Eğer taze beyaz dut almışsanız en az dört su bardağı dutu elinizle sıkarak 5 lt ölçüsünde ki cam kavanozun içerisine atabilirsiniz. Kuru dut ile sirkeyi yapıyorsanız öylece aktarabilirsiniz. Dr. Feridun Kunak bu tarifte kuru dut ile sirkeyi yapmıştır. Kuru dutu cam kavanozun içerisine ekledikten sonra dut yapraklarını sapları ile birlikte elinizle parçalayarak atınız.  Daha sonra elmanın kabuğu ile en önemli malzeme olan parazitler için bire bir en büyük nimetler arasında yer alan kabak çekirdeği tanesi belirten ölçülerde ekliyoruz. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus çiğ kabak çekirdeğinin içi olacak kavrulmuş değil!. Ayrıca kavrulmamış kabak çekirdeğinin diğer faydalarına değinen Dr. Feridun KUNAK, çocuklara mutlaka yedirilmesini tavsiye etti. Çünkü kabak çekirdeğinin içerisinde bol miktarda çinko bulunduğu için gelişim çağındaki çocukların boyları uzatır ve parazitler için yani bağırsak kurtlarının düşmanıdır.  Son olarak sırasıyla limonu elimizle sıkarak atıyoruz, belirtilen miktarda su, kaya tuzunu ve mayalanması için herhangi bir organik sirkeyi ilave edip tahta kaşıkla iyice karıştırıyoruz. Yapmış olduğumuz sirkenin ağzını bir bez yardımıyla kapatıp tarih atarak 15 gün kadar bekledikten sonra içmeye hazır hale gelmiş demektir.

Herkesin mutlaka yapıp içmesi gerektiğini savunan Dr. Kunak, eğer sirkeyi içemiyorum çocuklar sirke sevmiyor diyorsanız ayranla karıştırıp içmeniz faydanıza olacağının ipucunu vermiştir.

5 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  Mustafa B. 21 Ocak 2017 - 10:44

  Mrb. Bu tarifi ekranlardan takip ettim ve denemistim. Cok faydasini gordum eskiden cok acikirken simdi acligim gozle gorunur oranda azalmistir. Tavsiye ederim

  Saniye 30 Ocak 2017 - 22:42

  Tavsiye üzerine ailecek denedik ve cok lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Mutlaka faydası da olacaktır. Teşekkürler

   Ne Gündem 31 Ocak 2017 - 09:48

   Bizi takip ettiğiniz için Ne Gündem ekibi olarak biz teşekkür ederiz…

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.