Banyo Yaparak Güzelleşme Sırları

Banyo Yaparak Güzelleşme Sırları

Banyo hayatımızın en vazgeçilmez noktalarından biridir. Banyo sayesinde rahatlar, ferahlar ve sürekli temiz kalırız. Peki sıradan bir banyonun etkisini arttırmak mümkün olsaydı neler olurdu? Banyo yaparak güzellik sağlanabilir mi sorusunun cevabını merak edenler için hazırladığımız bu yazıyı okumalarında fayda olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Vücudumuzun Kokusu Nedir? Neye Benzer?

Vücudumuzun işleyiş mekanizmasında vücut kokusu ile alakalı üç adet farklı salgı bezi bulunmaktadır. Vücudumuzun her bölgesinde bulunan bu salgı bezlerinin asıl amacı girdiğimiz ortamlarda yaşadığımız doğada sürekli olarak vücut ısımızı dengede tutmak ve düzenlemektedir. Bu yüzden dışarı çıktığımızda hava sıcak veya soğuksa ilk başta sitemle karışık olarak karşılar sonrasında hava daha normal gelir. Bu salgı bezleri vücudumuzda ter oluşumunu sağlar. Yaz mevsiminde dışarı çıktığımızda kollarımız ve yüzümüz açıkta olduğu için ortaya çıkan ter vücuttan kolayca atılır. Yalnız koltuk altı, ayaklar gibi kapalı kalan bölgelerde keskin ve hoşlanılmayan kokular ortaya çıkar. Bu kokunun sebebi ise ortaya çıkan terin açık havada olmayışından dolayı buharlaşarak vücudumuzu terkedemeyişidir.

Kötü Vücut Kokusundan Kaçınmak İçin Püf Noktalar


-------- Sponsorlu --------

 • Kıyafet seçiminizde pamuklu kıyafetler seçiniz.
 • Sıcak içecekler vücudunuzda hararet yapar. Bu nedenle sıcak içecekler yerine ılık veya soğuk içecekler tercih edebilirsiniz.
 • Dar kıyafetler terlemenize ve kötü koku oluşmasına sebep verir.
 • Banyonuzu rutine sokun, düzenli olarak banyo yapın.
 • Ter kokusuna karşı etkili olan deodorant kullanabilirsiniz.
banyo yapan kadın

banyo yapan kadın

Banyo Yaparken İşinize Yarayacak Püf Noktaları Nelerdir?

 1. Sabahları uyandığınızda ilk iş olarak ılık su ile bir duş alın. Bu ılık su gözeneklerinizi kapatarak sizi dinç tutar ve üzerinizdeki yorgunluk gider.
 2. Banyoya girmeden önce burnunuzu peçete ile temizleyin böylece daha rahat bir banyo yapmış olacaksınız.
 3. Banyonuzda küvet varsa, içini su doldurarak içinde 5 dakika uzanmanız vücudunuzun dinlenmesini sağlayacaktır. Gevşemeyi hissedeceksiniz.
 4. Göğüs kısmı dışında tüm vücudunuzda kese kullanın, görünmeyen kirleri vücudunuzdan def edin.
 5. Banyomuz sonrasında koltuk altı bölgenizi, iki bacak arasında bulunan kasık bölgesini ve en önemlisi ayaklarınızı pudralayın. Bu şekilde daha sonraki saatlerde oluşacak kötü kokuyu engellemiş olursunuz.
 6. Banyodan çıktığınız gibi hemen giyinmeye koşmayın. Vücudunuzu bir iki dakika çıplak olacak şekilde dinlendirin.
1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.