Bayanlarda Göğüs Büyütmede Etkili Şerbetçi Otu

Bayanlarda Göğüs Büyütmede Etkili Şerbetçi Otu

Şerbetçi Otu ve Kullanım Alanı

Şerbetçi otu, genellikle temmuz aylarında yeşilimtırak-beyaz renk görünümlü çiçeklerini açan, atası otsu kendirgiller olan bitki türüne denilmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Ülkemizin, Bilecik ile Pazaryeri bölgelerinde endüstriyel amaçlı kullanmak amacıyla dişi şerbetçi otunu temin etmek için yaygın bir şekilde ekilmektedir. Dişi şerbetçi otunu toplama ve kurutma işlemleri genellikle her yılın ağustos ayında gerçekleştirilir. Dişi şerbetçi otunun çiçekleri acı maddelerin, uçucu yağların, öz reçinelerin ve mum gibi maddelerin meydana gelmesinde başrol oynayıp ayrıca dişi şerbetçi otu bira yapımında da kullanılan bir bitkidir.

Şerbetçi Otunun Faydaları 

  • Bayanlar, şerbetçi otunu göğüs bölgesini büyütmek için kullanmaktadır. (Ancak bununla alakalı kesin bir bilimsel araştırma bulunmamaktadır.)
  • Şerbetçi otu, iştah açarak kilo alınmasına yardımcı olur.
  • Vücudumuzdaki kan dolaşımını rahatlatarak kanı temizler.
  • Şerbetçi otu, idrar sökümüne bire bir olduğu için oluşan ödemlerin dışarıya atılmasına yardımcı olur.
  • Düzenli olarak kullanılması halinde uykusuzluk problemini ortadan kaldırdığı söylenmektedir.
  • Düzensiz Adet (Regl) dönemlerinin düzenlemeye yardımcı olduğu söylenmektedir.
  • Zaman içerisinde meydana gelen Mide ağrılarını ortadan kaldırma özelliği vardır.
  • Sinir sistemine rahatlatarak romatizma ağrılarını geçirme etkisi vardır.
  • Böbreklerde meydana gelebilecek sancıları dindirmektedir.
  • Vücut için gerekli olan enerjiyi temin eder.

Peki Oldukça Faydalı Şerbetçi Otu Nasıl Kullanılmalı? 

Uyarı: Şerbetçi otunu kullanmak hormonlarda değişikliklere yol açabilir. Tabi ki bu tür hormon değişikliklerin sağlımız için sakıncalı olacağı unutulmamalıdır. Özellikle bayanlarda meydana gelebilecek kanser türlerini tetikleyebilir. Ve şerbetçi otu tüketim tavsiyesi olmamakla birlikte yalnızca bilgilendirme amaçlı sitemizde yer almıştır.

Genellikle şerbetçi otu, çay halinde yapılarak tüketilebilir. Çaydanlığın demlik bölümünde 1 bardak su kaynatılır ve içerisine 1 tatlı kaşığı dolusu şerbetçi oto ilave edilerek 10-12 dakika demlenmesi beklenir. Kullanmak isteyen bayanlar, günde en fazla bir bardak tüketmesi gerekir. Kendisinin normal zamanda kullanılmaması tavsiye edildiği gibi 1 bardaktan fazlası da oldukça zararlı olacaktır. Kullanılması durumunda bulantılara bağlı kusmalar görülmektedir. Kullanma amacınız her ne amaçla olursa olsun mutlak suretle doktor tavsiyesi önemlidir.

Doktor Tavsiyesi Şart olan Şerbetçi Otu, Kadınlarda Göğüs Büyütme amacıyla Nasıl Kullanılmalıdır;


-------- Sponsorlu --------

Şerbetçi Oto Kremi

Kremi Hazırlamak için 1. Yol : Şerbetçi Otu krem halinde kullanılabilir. Kremi elde etmek için otumuz sıcak suda kaynatılarak iyice haşlanır ve haşlamadan sonra robot yardımıyla püre kıvamına getirilir. Bu işlem sonunda içerisine içeriğinde yağ bulunmayan bir krem eklenerek 24 saat dinlendirilmeye bırakılır. Elde ettiğimiz şerbetçi otu kremi göğüs çevresine, hafifçe sürülür. Bu işlemle alakalı internette oldukça fazla uygulamalar bulunmaktadır.

serbetci-otu-kremi-faydalari-ne-gundemKremi Hazırlamak için 2. Yol : Bu kremi diğer bir yöntem ile çörek otu yağı ve şerbetçi otu karışımı ile elde edebiliriz. Çörek otu yağının çeşitli sağlık sorunlarına fayda sağladı, bunlar arasında da göğüs büyütmek için sürülmesi durumunda fayda sağladığı şifalı yağlar arasında yer aldığı bilinmektedir. Bahsettiğimiz üzere çörek otu yağının çeşitli fayda sağladı ve saç dökülme ve beyazlama problemi ile karşı karşıyaysanız Çörek Otu Yağı İle Saç Bakımı haberimizi okumak için tıklayınız.

Şerbetçi otu bitkisinden bir tutam alınarak doğal çörek otu yağı içerisine ilave edilir. Şerbetçi otu ile Çörek otu yağından elde edilen sıvı 1 hafta dinlendirilir ve bez (tülbent) yardımıyla süzülür. Son olarak bu karşımın içerisine tarçın yağı 3-4 damla ilave edilerek ağzı sıkı kapanan bir kavanoza aktarılır. Krem halinde göğüs bölgesine sürülür ama burada dikkat edilmesi gereken husus kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Bir önceki yazımızda Nar Çiçeği Çayının faydasını ve nar çiçeği çayının yapılışı hakkında detaylı bilgiyi almak için tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.