Bel Ağrılarına Çok İyi Gelen Çiğ Patates Kürü

Bel Ağrılarına Çok İyi Gelen Çiğ Patates Kürü

Bel Ağrılarının Yok Edilmesinde Çiğ Patates Suyunun Faydaları

Sırt, eklem ve bel ağrıları çekenler için çiğ patates suyu son derece sağlıklıdır. Bunların yanı sıra mide hastalıklarının pek çoğunun organik yollarla çaresi de patates suyunda bulunmaktadır. Uzman doktorlar çiğ patates suyu kullanarak mide yanması, mide ülseri gibi problemlerin organik yollar ile tedavi edilmesinde çiğ patatesi önermektedir. Patates suyu nasıl hazırlanır diyenler için çiğ olarak kullanılması gerektiğini belirtmeliyiz. İngiltere de bulunan Manchester Üniversitesi bilim adamları da araştırmalar sonucunda çiğ patates suyunun mide ülserini olumlu etkilemektedir.


-------- Sponsorlu --------

Patates Suyunun Faydaları

En önemli faydaları arasında mide yanması, mide ülseri, bel, eklem ve sırt ağrıları gibi problemlerin giderilmesi yer almaktadır. Patates suyu nasıl çıkar diyenler için rendede en ince kısımda suyun oluştuğunu belirtmeliyiz. Gastrit probleminde de son derece önem taşımaktadır. Bu problemlerin dışında patates suyu zayıflamak isteyenlerin de tercihi olmaktadır. Cilt güzelliği, saç bakımı işlemlerinde de alternatif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Çiğ Patates Suyu Nerelerde Kullanılır?


-------- Sponsorlu --------

  • Gastrit, mide yanması, hazımsızlık, şişkinlik gibi çeşitli problemlere çok iyi gelmektedir. Uzmanlar reflü hastalığı yaşayan kişilerin de sabah aç karnına patates suyu içmelerini tavsiye ediyor.
  • Anti-inflamatuvar olarak kullanılan patates suyu bel, eklem ve sırt ağrılarının tedavisinde etkilidir. İnsan vücudunun her noktasında tüm dolaşımların düzenlenmesini de kolaylaştırıyor. Çiğ patates suyu kullananlar pek çok faydası olduğunu dile getirmektedir. Gut hastalığına karşı olumlu yönleri mevcuttur. Sabahları aç karnına tüketilmesi doktorlarca önerilmektedir.
  • Saçların hızlı uzaması, gürleşmesi, güçlenmesi ve saç dökülmesinin durmasında da patates suyu kullanılabilir. Saç kökünü beslemektedir.
  • Vücutta yer alan toksinlerin dışarı atılmasını da kolaylaştırmaktadır. İdrar yollarında taş oluşumunu da önlemektedir.
  • Çiğ patates tat olarak da lezzete sahiptir. Bu nedenle içine havuç suyu, bal gibi aromalı tatlar da karıştırılarak içilebilmektedir.
  • Patatesler henüz çiğken kabuklarını soyup ardından katı meyve sıkacağında suyu çıkarılmalıdır. Patates suyu tarifi ise kısa sürede hazırlanmaktadır. Bel Ağrısı için Patates suyuna elde edilip tatlandırma amacı ile kereviz ya da havuç suyuyla karıştırılarak bal da eklenerek içilebilir.

Bir önce ki konu başlığımız olan Aç Karnına Sarımsak ve Bal Yersek Ne Olur? hakkında bilgi almak için tıklayınız.

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.