Bir Günde Sivilcelerinizden Kurtulun

Bir Günde Sivilcelerinizden Kurtulun

Çok sık görülen bir cilt problemidir sivilceler. Bir gün sabah kalkıp bir bakarsınız aynaya suratınızın tam ortasında bir sivilce. Tabi eğer böyleyse şanslısınız. Birde yağlı cilde sahip olanlarımız var. Sürekli sivilcelerle savaşmak zorunda olan. Böyle ise eğer size sivilcelerinizi bir günde kurutacak çok güzel bir tarif vereceğim. Sivilce her cilt tipinde görülebilen bir sorundur. Yüzünüzde çok fazla siyah nokta ve sivilce varsa vereceğim bu maskeyi göz çevresi hariç tüm cildinize uygulayın. Sadece bir kaç tane sivilce varsa da sivilce olan yere sürmeniz yeterli olacaktır.


-------- Sponsorlu --------


-------- Sponsorlu --------

MALZEMELER

 • 1 adet olgun muz
 • yarım çay kaşığı karbonat
 • yarım çay kaşığı zerdeçal

Muzu bir kabın içinde tahta kaşıkla iyice ezin. İçerisine karbonat ve zerdeçal ilave edip tahta kaşıkla iyice karıştırın. Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi güzelce temizleyin. Temizlenmiş ve kuru cildinize göz çevreniz hariç bütün cildinize uygulayın. Sivilceleriniz bir kaç tane ise sivilcelerinizin üzerine sürün. Daha sonra on dakika maskeyi cildinizde bekletin. 10 dakika sonra ılık su ile cildinizden maskeyi temizleyin. Cildinizdeki sivilcelerin söndüğünü göreceksiniz. Bu uygulamayı haftada iki kere yapabilirsiniz.

Cildinize uygulayacağınız maskenin içerisindeki malzemelerden herhangi birine alerjiniz varsa maskeyi kullanmayın. Maskenin sizin cildinize olumsuz bir etki yapıp yapmayacağını öğrenmek için hazırladığınız maskeyi bileğinize sürüp on dakika bekletin. Eğer bir yan etki yapmazsa cildinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Istanbul Technical Universty

3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  Elif 11 Haziran 2017 - 14:13

  Peki etkisini ne kadar sürede görebiliriz

   Ne Gündem 24 Ağustos 2017 - 11:27

   Kullanmaya başladıktan çok kısa sürede olumlu etkilerini göreceksiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.