Bitkinlik ve Yürüme Zorluğu Çekenlerin Şifası Tere

Bitkinlik ve Yürüme Zorluğu Çekenlerin Şifası Tere
Yaşam 28 Ağustos 2017 0 yorum

Özellikle yaşı ilerlemiş kişilerde görülen bitkinlik ve takip eden yürüme zorlukları ile sık karşılaşılır. Hatta bunların yanında şeker hastalığı gibi dertler varsa durum daha da zorlaşır. Sırt kaşıntıları bile giderek insanı zorlamaya başlar. Bu gibi dertlerin doğal tedavisinin de bitkilerde bulunduğunu hatırlatalım.


-------- Sponsorlu --------

O Güzelim Tere Bitkisi

Bitkinlik ve yürüme zorluğu için öneriler İbrahim Saraçoğlu tarafından öncelikle tere yiyin şeklinde açıklanmaya başlıyor. Dünyanın en faydalı bitkileri arasında başta gelen tereyi günde aralıklı olarak 10-12 yaprağa kadar tüketebilirsiniz. Bir ay süresince bunu yapmayı ihmal etmeyin.


-------- Sponsorlu --------

Değişik Bir Bitki Çayı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkinlik ve yürüme zorluğu için öneriler konusuna bu kez daha yeşilken toplanıp kurutulan yulaf samanı çayı ile devam ediyor. Aktardan alırken buğday samanı ile karışmasın. Bu çayı da günde bir bardaktan bir ay boyunca için. Bu arada kaynattığınız çaydan ılındığı zaman sırtınızın kaşınan yerlerine bile sürebilirsiniz. Sıcak suyun içine bir avuç kadar atın ve en fazla on dakika kaynatın, biraz demlensin. Bu arada kapağı kapalı olsun. Sonra süzün ve için. Yulaf samanı muhteviyatında bolca bulunan B vitamini sayesinde kemik erimesine maruz kalan kişilere şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu yüzden yaşlılar da rahatça kullanabilirler. Ayrıca anksiyete bozuklukları için destek tedavisi olarak verilir. İnsanı rahatlatır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.