BOY UZAMASINA YARDIMCI MACUN

BOY UZAMASINA YARDIMCI MACUN

Çocukların Zihnini açan, Beslenmesine Faydalı ve Boy Uzatan Macun Tarifi

Dr. Feridun Kunak hocamız çocukların zihin açıklığını, beslenmesine ve boy uzamasına katkı sağlamak için çok önemli bir Boy Uzatan Macun tarifi vermiştir. Dr. Kunak, bu macunun her ailenin mutlaka yaparak çocuklarına yedirmeleri konusunda tavsiyede bulunmuştur. Market reyonlarında satılan hangi yağ ve katkı maddelerin bilinmediği ürünler çocuklarınıza yedirmeyen. Dr. Kunak anlatımıyla vereceğimiz bu tarif çocuklarınız için çok daha sağlıklı olup, bu macunun zihin açma, iştah açma, boy uzatma ve besleyici özelliği açısından çeşitli faydaları vardır.


-------- Sponsorlu --------

Boy Uzatan Macun için Malzemeler


-------- Sponsorlu --------

  • 1 Çorba K. Keçiboynuzu Tozu
  • 1 Çorba K. Kakao
  • 1 Çorba K. Polen
  • 1 Çorba K. Propolis
  • 1 Çorba K. Fındık Tozu
  • 1 Çorba K. Fıstık Tozu (Yer Fıstığı)
  • 1 Su B. Tahin
  • 1 Su Bardağı Bal ya da Pekmez

Boy Uzatan Macun Nasıl Yapılır?

Boy Uzatan Macun

Boy Uzatan Macun

Derin bir kasenin içerisini keçiboynuzu tozu eklenir. Dr. Feridun KUNAK keçiboynuzu tozunun çok faydalı olduğunu, içeriği bakımından demir oranı, şeker oranı az olduğu için günlük hayatımızda keçiboynuzu tozu kullanılmasını mutlaka tavsiye etmektedir. Daha sonra malzemeler sırasıyla kakao, polen (Çocuğunuz alerjikse polen dikkatli kontrollü bir şekilde verilmelidir.) ve Propolis konulur. Dr. Feridun KUNAK propolis nedir? diye soranlar için, arının kendi kovanını korumak amacıyla içerisine dışarıdan mikropların ve mantarların girmemesini önlemek amacıyla salgılamış olduğu madde olarak tanımlamıştır. Dr. Kunak propolis için ayrıca en doğal antibiyotik özelliği olan ve faydası çok olan besin maddesi olarak eklemiştir. Geriyi kalan malzemelerden fındık tozu, fıstık tozu, bağışıklık sistemini güçlendiren tahin ve pekmez ilave edilir. (Dut, üzüm vb.) Karışım iyice karıştırılır ve sonra kavanoza konulur. Dolapta muhafaza etmek önemli değildir. Evde yapacağınız Boy Uzatan Macun, piyasada satılan içerisine ne konulduğu bilinmeyen çikolata vb. ürünlerin yerine kesinlikle tercih edilmelidir. Bu macunu atıştırmalık yaparak ya da bir öğün olarak ekmeğin arasına sürerek çocuğunuza yedirebilirsiniz.

Bu tarifi destek olarak yine Dr. Feridun KUNAK tarifi olan Çocukların Gelişmesine Yardımcı İçecek detayları için tıklayınız.

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.