Çoban Çökerten Otu ve Faydaları

Çoban Çökerten Otu ve Faydaları

Alternatif tıp olarak adlandırılan bitkilerin dünyasında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu en yetkili isim olarak kabul ediliyor. Kendisi zaman zaman hastalıkların önlenmesi için destek vereci kürler hazırlıyor ve tarifler veriyor. Hazırlanması gayet kolay olan bu tariflerin yanında Saraçoğlu az bilinen bir takım bitkileri de tanıtıyor. Çoban Çökerten Otu Faydalarını anlatan kısa tanıtım filminde bu ilginç ve şifalı otu tanıyoruz.


-------- Sponsorlu --------

Anadolu’da Yetişen Çeşidi Farklıdır

Bugün Asya, Avrupa ve Avustralya’da yetişen çoban çökerten otu adını dikenlerinden alıyor. Battığı zaman oldukça acı veriyor ama kurutulup kullanıldığında pek çok derdin dermanı oluyor. Anadolu’da yetişen tür ise toprağından gelen kimyasal özellikleri nedeniyle en kaliteli çeşit olarak kabul ediliyor.


-------- Sponsorlu --------

Cinsel Sorunların Doğal İlacıdır

Damar açıcı özellikler taşıması nedeniyle İbrahim Saraçoğlu çoban çökerten otu faydaları konusunu cinsel problemlerin çözümü için öğütlüyor. Spermlerdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesinde ve sperm hareketliliğinin artmasında rahatlıkla çoban çökerten otu çayı içilebilir. Aynı şekilde kadınlarda yumurtlama sorunlarının çözümünde de kullanılıyor. Bir bardak sıcak suyun içine bir tutam bu ottan atın, biraz kaynatın, süzün ve için. Önemli olan dozunda kullanılmasıdır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kürün en fazla bir ay sürmesini, alışkanlık haline getirilmemesini öğütlüyor. Testosteron hormonunu düzenleme, yüksekse azaltma, düşükse arttırma özelliği de bu otun faydaları arasında anlatılıyor.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.