Çok Faydalı Kuşburnu Sirkesi

Çok Faydalı Kuşburnu Sirkesi
Ev Yapımı 14 Haziran 2016 4 yorum

Kalp Hastalarına ve Damar Tıkanıklığı Sorunu Yaşayanlara, Eklem Ağrısı Çekenlere Kuşburnu Sirkesi

Dr. Feridun Kunak hocamız Kuşburnu sirkesi için, Eklem Ağrılarına çok fayda edecek, vücudun ihtiyacı olan c vitamini ve probiyotik gereksinimi karşılayacak olan mükemmel bir sirke olduğunu belirterek, bu faydalı kuşburnu sirkesinin tarifi Ne Gündem takipçilerine özel aşağıda paylaşılmıştır.


-------- Sponsorlu --------

Kuşburnu Sirkesi için Gerekli Malzemelerimiz

  • 3 Litre Su
  • 4 Su B. Kuşburnu
  • 1 Çay B. Alıç Sirkesi
  • 1 Tatlı K. Kaya Tuzu

Kuşburnu Sirkesinin Yapılışı

Öncelikle kuşburnu meyvesinin içerisinde yer alan sarı çekirdekler havan yada çekiş yardımıyla iyice ezmemiz gerekecektir. Çünkü çekirdeğin özündeki madde eklem ağrıları için oldukça şifalıdır. Sonra bir tencerenin içerisine kuşburnu ve 2 lt su konulur yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatma işlemi yapılır ve bir müddet soğuması için demlenmeye bırakılır. Daha sonra soğuk bir halde cam kavanozun içerisine aktarılır. Sonra üzerine kalan soğuk 1 lt su ilave edilir ve içine kaya tuzu ile mayalanması için alıç sirkesi aktarılarak tahta kaşık yardımıyla karıştırılır. Kullanılacak tuz konusunda uyarılarda bulunan Dr. Kunak, tuzun mutlaka katkısız doğal kaya tuzu olması gerektiğinin önemle altını çizmiştir. Maya sirkesi elma, üzüm ya da daha önce sayfamızda paylaştığımız sirke çeşitlerinden herhangi bir tanesi olabilmektedir yeter ki doğal olsun.


-------- Sponsorlu --------

Kuşburnu Sirkesi Nasıl Yapılır?

Kuşburnu Sirkesi Nasıl Yapılır?

Son olarak fermantasyon yani mayalanma olacağı için üzeri bir tülbent ya da bez yardımıyla hava almayacak bir şekilde kapatılır ve serin bir ortamda en az 20 gün kadar bekletilir. Belirtilen süre zarfında belirli aralıklarla sirke tahta kaşıkla karıştırılır ve süzülerek kullanıma hazır hale getirilir. Kuşburnu sirkesinin tavsiye edilen tüketilme şekli, her sabah 1 bardak suyun içerisine bir fincan kadar koyup içilmelidir.

Çeşitli hastalıklara şifa olan diğer sirke tarifleri için mutlaka aşağıda yer alan sayfalarımızı ziyaret ediniz. 

Dr. KUNAK Zayıflatan Domates Sirkesi

Dr. KUNAK İdrar Söktürücü Kivi Sirkesi

Dr. KUNAK Tansiyon Düzenleyici Karpuz Sirkesi

Dr. KUNAK Kansere Çare Sirke Tarifi

Dr. KUNAK Hafıza Güçlendirici Muz Sirkesi

Dr. KUNAK Stresin Düşmanı Elmalı Hibiskus Sirkesi

Dr. KUNAK Mide Sorunlarına Karşı Bal Sirkesi

4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.