Çörek Otu Yağı ile Saç Bakımı

Çörek Otu Yağı ile Saç Bakımı
Güzellik 24 Şubat 2016 4 yorum

Çörek Otu Yağının Saç Sağlığına Yararları

Son dönemlerde, saç dökülmesinin önüne geçme ve dökülmenin meydana geldiği bölgelerde tekrardan aynı yerde saç çıkartma adına yüzlerce dakikalık televizyon programları yapılmaktadır. Başta dergi, gazete ve internet ortamında sayfa sayfa makaleler yazılmakta. Ancak bu yazımızı paylaşmadan önce araştırmış olduğumuz kaynaklarda, genetiğe bağlı olan saç dökülmelerde kullanılan ilaç veya bitkisel tedavilerin %100 olarak fayda sağladığı yapılan bilimsel araştırmalarla kesin olarak ortaya konulmamıştır.


-------- Sponsorlu --------

Bu nedenle saçlarımızın ilerleyen yıllarda nasıl bir görüntü hakkında bilgi edinmek istiyorsak akrabalarımızın saçlarına bakmamız yeterli olacaktır. Yapılan araştırmalar neticesinde,  kalıtımsal olarak saç dökülmesinin vermiş olduğu psikolojik üzüntünün üstesinden yalnızca saç ekimi yaptırılarak gelinebilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz nedenler yüzüne, ne olsa dökülüyor veya dökülecek düşüncesine kapılıp, saç bakımınızı kesinlikle elden bırakmamalısınız. Eğer saçlarınıza gereken bakımı yapmazsanız, saçlarınızın çok kısa sürede döküldüğünü hem de bakımsız saçınıza şekil vermenin oldukça zor bir hal aldığını göreceksiniz.

Saç bakımında, çörek otu yağının sürekli ve düzenli kullanımında (yemeklerde de kullanılması tavsiye edilmekte) saçları oldukça güçlendirerek, nemlendirme sayesinde doğal bir parlaklık katmaktadır.

Çörek Otu Yağı – Saç Bakımı

Çörek otu faydasının en önemli nedeni, içeriğinde vücut sağlığı açısından önemli olan esansiyel yağ asitlerin bol miktarda bulunmasıdır. Belirtmiş olduğumuz yağ asitlerinin insan vücudu tarafından üretilmediğinden takviye gıdalarla alınması gerekmektedir.

Çörek otu yağının etkisi, öncelikle saçlar ve cilt olmak üzere bütün vücutta hissedilmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Esansiyel yağ asitlerini içeriğinde barındıran diğer doğal besinlerden bahsedecek olursak; çörek otu yağından sonra en çok derin deniz balıklarında ve keten tohumunda bulunduğu bilmekte fayda olacaktır.

 

corek_otu_sac_bakim_yagı_ne_gundemSaçlarımız İçin Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Esansiyel yağ asitleri sayesinde saçlarımıza bakım yapacağımız bu çörek otu yağını, yemeklere ve salatalara katarak tüketebiliriz. Çörek otu yağını özellikle dökülen bölgeye olmak üzere saç derisi ve saç diplerine masaj yapılarak yedirilir. Bu işlemi hafta iki kez düzenli periyotlarla yapılması durumunda etkili sonuçlar kısa sürede alınacaktır.

Beyazlayan Saçlar için Çörek Otu Yağı Kullanımı

Saç bakımı yapılırken çeşitli bitkisel kürler ile karıştırılarak veya tek başına çörekotu yağı kullanarak saç bakımınızı eksiksiz yapmanız mümkündür. Haftada sadece bir ya da iki kez gibi bir kullanımla çörek otu yağı kürü sayesinde saç beyazlamasını engelleyebilir, daha uzun süre bakımlı ve beyazlama problemi olmayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Tamamen bitkisel yollarla elde edilen çörekotu yağında kimyevi hiçbir bileşen olmadığından gönül rahatlığıyla saçınıza bakım yapmak amacıyla kullanabilirsiniz. İnsan vücuduna faydası saymakla bilmeyen ve ölümden başka her derdin devası olarak anılan  çörekotunu artık saç bakımında da yan etkisi olmadan kullanabilirsiniz.

Saç diplerini besleyen, saç tellerini güçlendiren ve tüyleri canlandırıp saç olarak kalınlaştıran Zeytinyağı ve Sarımsak Kürü için tıklayınız.

4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
    Kamil 18 Nisan 2016 - 13:54

    Faydalı bilgileriniz için teşekkürler:)

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.