Çörekotu, Ekinezya ve Kefir Üçlüsünün Faydaları

Çörekotu, Ekinezya ve Kefir Üçlüsünün Faydaları

Muhteşem Üçlü Çörekotu, Ekinezya ve Kefir

Havaların oldukça dengesiz seyrettiği şu günlerde bu mucize üçlüyü bir araya getirerek hazırlayacağınız kür, sizin için oldukça faydalı olacaktır. Çörekotu, ekinezya ve kefir ile hazırlayabileceğiniz bu muhteşem kür sayesinde; grip ve soğuk algınlığı rahatsızlıklarına karşı vücudunuzu maksimum seviyede korumuş olursunuz.


-------- Sponsorlu --------

Bu muhteşem kür konusunda size tavsiyemiz, gribe yakalanmadan önce önleminizi almanız yönünde olacaktır. Çünkü hastalığa yakalandıktan sonra iyileşmek için oldukça fazla çaba sarf etmek gerekmektedir.

Vücudun Savunma Sisteminin Önemi

Vücudumuzun savunma sistemi, mikroplara karşı oluşturulmuş olan en etkili ve en sağlam kalkandır. Bu kalkan zarar gördüğünde mikroplar o kısımdan vücudumuza sızmakta ve hastalık galip gelmektedir. Karşılaşılan virüslere karşı her vücudun tepkisi farklı şiddette olmaktadır. Yani kimisi hastalığa yakalanınca yatak döşek yatar iken kimisi de dinlenmek suretiyle kolayca atlatabilmektedir.

Hastalıkta toparlanma aşaması da aynı hastalık süreci gibi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Vücudumuza zarar veren bu enfeksiyonlara karşı en güzel korunma yolu, etkili bir savunma sistemine sahip olmaktır. Bunu sağlayabilmek içinde vücut direncinin arttırılması yani başka bir ifadeyle vücudun savunma sisteminin güçlendirilmesi gerekmektedir.

Kefir


-------- Sponsorlu --------

Bu makalemizde çörekotu, ekinezya ve kefir üçlüsünün önemi ön plana çıkarılmıştır. Kefir, vücut direncinin sağlanması konusunda en etkili besin takviyelerinden bir tanesidir. Soğuk algınlığı ve gribin oldukça yaygın olduğu dönemlerde, doğru beslenme hususuna azami özen gösterilmesi gerekmektedir. Yani faydalanılacak olan besinler, vücudumuzun direncini arttıracak olan besinler olmalıdır. Bunun yanı sıra tüketilecek olan kefirin; kefir mayasıyla mayalanması ve doğal sütten yapılması vücut için çok daha faydalı olmaktadır.

Çörekotu ve Ekinezya Etkisi

Çörekotu ve ekinezyanın çay olarak tüketilmesi; vücut direncini hatırı sayılır seviyede arttırmaktadır. Kefirden faydalanılmasına ek olarak çörekotu ve ekinezya ile hazırlanan çayları tüketmekte hastalıklara karşı çok etkili olmaktadır. Ayrıca soğuk algınlığı ve gribe yakalanılmaması konusunda kişinin dinlenmede olması ve üst solunum yollarını nemli tutması çok önemlidir.

Hijyene Önem

Abartısız seviyede hijyene önem verilmesi, hastalıklara yakalanmama konusunda çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Hijyene optimum seviyede önem verilmesi gerekmektedir. Bu hususta abartıya kaçılması, sağlığı bozucu yönde etki etmektedir.

Bu faydalı bilgiler sonrasında bilinmeyen şifa deposu Çörek Otunun Bilinmeyen Yönleri için bağlantıya tıktık…

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.