Dağ Yemişli Mürdüm Eriği Sirkesi

Dağ Yemişli Mürdüm Eriği Sirkesi
Ev Yapımı 21 Kasım 2016 1 yorum

Mürdüm Eriği Nedir ve Mürdüm Eriği Sirkesi Nasıl Yapılır? Dağ Yemişi Nedir ve Nerede Bulunur? Dr. Feridun Kunak Mürdüm Eriği Sirkesi Tarifi bu haberimizde…

Dr. Feridun Kunak hocamızın anlatımıyla Mürdüm Eriği Sirkesi nasıl yapılır? bu haberimizde bunun tarifini vereceğiz. Dr. Feridun Kunak hocamız programlarında insan sağlığı için çeşitli doğal meyvelerden sirke tariflerine oldukça sık yer vermektedir. Şimdi o sirkeler arasında yer alacak ve Dr. Feridun KUNAK hocamızdan favorileri arasında yer alan Dağ Yemişli Mürdüm Eriği Sirkesinin tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Mürdüm Eriği Sirkesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 Kg Mürdüm Eriği
  • 4 Litre Su
  • 1 Su B. Dağ Yemişi
  • 1 Çay B. Sirke
  • 1 Çorba K. Tuz

Mürdüm Eriği Sirkesi Nasıl Yapılır?

Mürdüm eriği seçilirken iyice olgunlaşmış yumuşamış olanları tercih edilmelidir. Bu eriğimiz elimizle sıkarak 5 lt ölçüde boş şişenin içerisine atıyoruz. Daha sonra üzerine mayalanması için evde bulunan doğal sirke ve kaya tuzunu ilave ediyoruz. Eğer elinizde dağ yemişi varsa bir miktar koyabilirsiniz yoksa onsuz da olabilir. Son olarak yukarıda belirtilen miktarda su aktarılarak ağzı bir tülbent bez yardımıyla güzelce kapatılır.  Üzerine yapışkanlı not halinde yaptığınız tarihi yazabilirsiniz. Çünkü sirkemiz 15-20 gün kadar sonra hazır olacağı için ne zaman yapmıştım kaygısına düşmemek için. Hazır hale gelecek olan sirkemizi belirli periyotlarla birkaç günde bir tahta kaşıkla karıştırmamız gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Mürdüm Eriği Sirkesi

Mürdüm Eriği Sirkesi

Belirtilen süre sonunda hazır hale gelecek olan Dağ Yemişli Mürdüm Eriği Sirkeyi akşamları ya da sabahları tok karnına içebilirsiniz. Peki Mürdüm Eriği Sirkesinin faydaları nelerdir diye soracak olursanız öncelikle şunu belirtilen iyi bir antioksidan olduğu için vücutta meydana gelen toksinleri atacaktır. Tansiyonu ve kalp rahatsızlığı olan kişilere olumlu katkılar sağlar. Şeker ile kolesterol düşürücü özelliğinin yanı sıra kansızlık, halsizlik gibi şikayetleri de ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca sirkenin bir özelliğinden bahsedecek olursak zamanla dişlerde meydana gelen tartarları, bir fincan sirke ile ağızda yapacağınız çalkalama işleminden sonra dişleriniz arasından sertçe püskürtmeniz zamanla o tartarları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Sirkenin diğer bir özelliği ise boğazınızda ki enfeksiyona ve kötü ağız kokusuna mani olmak için gargara işlemi yapabilirsiniz.

Çok sağlıklı sirke tarifinden sonra en etkili Kış Çayı tarifini almaya ne dersiniz? Serap Kunak anlatımıyla hastalıklara veda ettirecek tesiri kuvvetli Kış Çayı Tarifi için bağlantıyı tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.