Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diş Bakımı Çok Önemli Olduğundan Aşağıdaki Tavsiyelerimize Mutlaka Uyunuz.

Günlük hayatta sürekli birileri ile karşılaşır, tanışır ve konuşuruz. Özellikle yeni tanıştığımız kişiler bizi insani yönden tanımadıklarından dolayı dış görünüşe göre yargılı olurlar. Bu ön yargıyı etkileyen en önemli faktörlerden biri de dişlerimiz olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Beyaz parıltılı dişler yerine sönük, sararmış ve bazı durumlarda kötü koku oluşturan dişlere sahip olmayı kimse istemez. Peki diş bakımı için neler yapılmalıdır?


-------- Sponsorlu --------

Dişlerinizle Düzenli Olarak İlgilenin

Diş çürümelerinde en büyük sebep yediğimiz yiyeceklerde bulunan asittir. Çürükler dişlere ilk başta acı vermeyerek sinsi bir ilerleyiş gösterir. Çürüklerin işi hassas diş kemiğinize ve yumuşak diş mine tabakasına zarar vermektir. Bu yüzden yediğiniz yiyeceklerde sonradan şekerlendirilmiş yiyeceklerden kaçınmalısınız. Dişlerinizi ne olursa olsun günde en az iki kere fırçalamaya özen gösterin. Dişlerinizi sabah ve akşam olmak üzere fırçaladığınız takdirde çürüklerle büyük oranda mücadele etmiş olursunuz.

Peki Uygun Diş Fırçası Nasıl Seçilmelidir?


-------- Sponsorlu --------

Diş fırçanızı seçmenin en iyi yolu bilinen markalar test etmekten geçiyor. Bilinen markaların, bilinmeyen markalara göre daha çok araştırma ve geliştirme imkanı olduğu için olabildiğince iyisini üretmeye çalışıyorlar. Peki siz diş fırçası alacaksınız bunun kaliteli bir diş fırçası olup olmadığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Yöntemi çok basit olan bir yöntem sayesinde bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Aldığınız diş fırçasını avucunuzun ve parmaklarınızın üst kısmında ileri ve geri olacak şekilde düzenli bir biçimde hareket ettirin. Fırça elinizde ne gibi bir etki bırakıyor. Buna bir bakın. Eğer elinizde tahriş olma, aşındırma durumları yoksa aksine rahatlatıcı bir özelliği varsa bu diş fırçası alınabilir diş fırçası’dır.

Diş Doktorunuza Sadece Rahatsızlanınca Gitmeyin

Diş Bakımı

Diş Bakımı

Diş hekiminiz sadece dişinizde problemler ortaya çıkınca çözüm uygulayan süper kahramanlar değildir. Dişçiye gidebilmek için dişinizin çürümesi, düşmesi veya ağrımasına gerek yoktur. 6 ve 12 aylık periyotta diş bakım kontrollerinizi yaptırmak için uğrayın. Dişlerinizin kemik yapısı, çıkma yönünü gözlemleyin ve doktorunuzla beraber diş bakımınız hakkında bilgi alışverişinde bulunun. Böylece dişinizde meydana gelebilecek problemleri önceden kestirerek erken sonuçlar alabilirsiniz. Banyo Yaparak Güzelleşme sırları için lütfen bağlantıya tıklayınız.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.