Diş Tartarlarını Yok Eden Ceviz Kabuğu Mucizesi

Diş Tartarlarını Yok Eden Ceviz Kabuğu Mucizesi

Diş Tartarları Nasıl Geçer? Diş Tartarları Nasıl Temizlenir? Diş Tartarlarını Temizleme Yöntemi ve Ceviz Kabuğunun Diş Tartarlarına Etkisi

Tartarlar halk arasında diş taşı olarak da bilinmektedir. Bakteriler dişlerde birikerek zamanla sertleşmektedir. Bunun sonucunda tartar oluşumu meydana gelmektedir. Ağız ve diş bakımına özen göstermeyen kişilerde bu problem daha sık görülmektedir. Diş bakımına çok özen gösterilse bile karşımıza çıkabilmektedir. Hem kötü bir görüntü oluşturup hem de kötü ağız kokusuna neden olmaktadır. Ceviz kabuğu ile diş beyazlatma mümkündür. Çeşitli kimyasal ürünler bu probleme çözüm oluştursa da doğal yollarla bu durumdan kurtulmak mümkün olmaktadır. Tartar oluşumunu engellemek için pek çok önlem alınabilir.


-------- Sponsorlu --------

Diş Tartarı Nedir ve Nasıl Temizlenir?

Diş hekimlerinin kalkülüs olarak isimlendirdiği diş taşları olan tartarlar tükürük sonucunda meydana çıkan plaklar ve minerallerin ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş tartarı evde nasıl temizlenir diyenler için kısa sürede temizlendiğini sökülüp çıktığını belirtmeliyiz. Diş eti iltihapları, taşlar, periodondit gibi çeşitli diş eti hastalıklarının başlıca nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzenli diş kontrollerinde taşlar temizlenmekte, dişlerde oluşan sarı ve kahverengimsi kötü görüntü de ortadan kalkmaktadır. Diş yüzeyleri iyi temizlenmediğinde diş yüzeyinde oluşan bakteri plağını ifade etmektedir. Diş fırçalama ve ip ile bu durum kısa sürede yok edilerek diş taşı da oluşabilir.


-------- Sponsorlu --------

Tartar Oluşumunu Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

  • Yapışkan ve şekerli yiyecekler mümkün olduğunca az tüketilmelidir.
  • Dişler her yemeğin ardından düzenli şekilde fırçalanmalıdır. Kuru ceviz kabuğu faydaları ise oldukça fazladır. Anti tartar özelliği olan macunlar bu işlem için birebirdir.
  • Ağız içi temizliğine önem verilmelidir.
  • Diş fırçası erişimi olmayan alanlarda diş ipi kullanılması gerekmektedir.

Diş Tartarlarının Temizlenmesinde Doğal Formül

Ceviz diş tartarlarına iyi gelen doğal formül olarak karşımıza çıkmaktadır. Mucizevi olan formül de yaklaşık 40 gram ceviz kabuğu bir bardak su içerisinde yaklaşık olarak 20 dakika kaynatılmalı ve süzülmelidir. Diş taşlarından kurtulmanın doğal yolları arasında ceviz kabuğu yer almaktadır. Anti tartar özelliği barındırması ile düzenli olarak fırçalanması da son derece önem taşımaktadır. Dişler günde 3 kez cevizli su ile fırçalandığında diş taşlarından anında kurtulmak mümkün olacaktır.

Bel ağrılarını ortadan kaldıran Çiğ Patates Suyu Kürü için Tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.