Doğal 9 Adımda Baş Ağrılarınızdan Kurtulun..!

Doğal 9 Adımda Baş Ağrılarınızdan Kurtulun..!

Doğal 9 Yöntemle Baş Ağrılarınızdan Kurtulmanız Mümkün

Aniden olumsuz durumlara maruz kalındığında ya da kronik durumlarda baş ağrıları meydana gelmektedir. Bu duruma sebep ise susuzluk, stres, yorgunluk gibi çeşitli olaylar gösterilebilir. Baş ağrılarını doğal yöntemlerle gidermek ise oldukça kolay. Doğal kas gevşetici bitkisel ürünlerle baş ağrılarınızdan kısa sürede kurtulmanız mümkün. Ağrılar migren kaynaklı ise sessiz ve karanlık bir odada yaklaşık bir saat ayakları uzatarak dinlenmek önemli ölçüde azaltmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Baş Ağrılarından Kurtulma Yolları Nelerdir?

  • Su Tüketimini Artırmanın Etkisi

Vücudumuz susuz kaldığında çeşitli tepkiler vermektedir. Bunların başında baş ağrıları ve dönmeler meydana gelmektedir. Öncelikle yeterli miktarda su içilip yaklaşık olarak 1 saat bekletilmesi önerilir. Su aynı zamanda vücudu rahatlatıcı etkisi ile son derece faydalıdır.

  • Okaliptüs ve Nane Yağıyla Masaj Yapılması

Ferah kokusu ile çok iyi bir uyarıcı olan nane ve okaliptüs baş ağrılarının olduğu bölgeye uygulandığında mükemmel bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kas gevşetici bitkilerin sayısı da oldukça fazladır. Bitkiler sayesinde kısa sürede ağrılardan kurtulabilirsiniz. Dışarıdan tedavi ederek uyuşturmayı sağlamaktadır.


-------- Sponsorlu --------

  • Soğuk Bez Kompresinin Baş Ağrısına Etkisi

Temiz bir havlu ıslatılarak hafifçe sıkılmalıdır. Havlu buzlukta 20 dakika bekletilerek ensenin üst kısmı ile kafanın tepe noktasına kompress yapılmalıdır.

  • Muzun Faydaları

Aniden ortaya çıkan ağrılara mineraller ve vitaminleri ile iyi gelmektedir. Ağrı olduğu anda muz yiyip yarım saat uzanmak gerekmektedir. Bu sayede ağrılar da hafiflemektedir. Baş ağrıları nasıl giderilir diyenler için muzun da oldukça faydalı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

  • Kahve Kürünün Ağrılara Etkisi

Bir tatlı kaşığı Türk kahvesi içerisine 4 damla limon sıkılarak macun haline getirilmelidir. Çiğnemeden su ile yutulması önerilmektedir. Kahve asit ile birleşince baş ağrısını uyararak ağrıların giderilmesini sağlayacaktır. Kısa sürede ağrı da dinecektir.

  • Lavanta Buharının Faydaları

Migren başta olmak üzere tüm ağrılara iyi gelmektedir. 1 litre kaynamış su içine 6 damla lavanta yağı damlatılarak buhar banyosu yapılmalıdır. Migrende baş ağrısı nasıl geçer diyenler için lavanta buharının son derece faydalı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Evde hazırlayacağınız salatalık ve patates maskesi ile Cilt Lekelerini ortadan kaldırmak için tıklayınız…

 

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.