Doğal Sedef ve Egzama Kremi

Doğal Sedef ve Egzama Kremi
Ev Yapımı 22 Mayıs 2016 2 yorum

Dr. Feridun KUNAK hocamızın özel tarifiyle, hiç bir yerde bulamayacağınız, ilk defa sitemizde okuyacağınız Sedef ve Egzama için bir krem tarifi paylaşıyoruz…

Denenmiş ve çok faydasını göreceğiniz bu kremi egzamalı yerler için, kaşıntılı yerler için, sedefli ve mantarlı yerlere sürerseniz kısa sürede olumlu sonuçlar alacaksınız.


-------- Sponsorlu --------

Krem için Gerekli Malzemeler:

  • 2 Çorba Kaşığı Vazelin
  • 1 Çay Kaşığı Kekik Yağı
  • 1 Çay kaşığı Çay ağacı Yağı
  • 1 Çay Kaşığı Isırgan Yağı
  • 1 Çay Kaşığı Defne Yağı
  • 1 Çay kaşığı kantaronlu ozon yağı

Doğal Sedef ve Egzama Kremi Yapılışı:

egzama-kremi-ne-gundemİlk olarak katı vazelini bir cam kasenin içerisine koyarak kaynayan demliğin üzerine bırakarak sıvı hale getirilmesi sağlanır. Sonra sıvı vazelinin içerisine sırasıyla yukarıda belirtmiş olduğumuz kekik yağını, çay ağacı yağını, ısırgan yağını, ozon yağını ve defne yağını ilave ediyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus kantaron ozon yağının rengi pembe olacak ve kötü bir kokuya sahip olmayacaktır. Daha sonra elde edilen karışımımızı iyice karıştırıyoruz. Dr. Feridun KUNAK, düzenli kullanılması durumunda kaşıntılara ve egzamaları yerlere garanti vermektedir. Ancak benim cildim alerjik diyenlere de herhangi bir yerinize deneyerek bir sorun teşkil etmiyorsa kullanmalarını tavsiye etmektedir. Denemeden kesinlikle sürülmemelidir.


-------- Sponsorlu --------

EGZEMA için Çay Tarifi

Egzama rahatsızlığının ana sebebi stres olup, strese karşı bire bir olan melisa ve sarı kantaron ile hazırlanan bir çay tarifi daha.

1. Çay Tarifi: Kaynayan bir bardak suyun içerisine bir tutam melisa yapraklarını atıyoruz. Yaklaşık bir dakika kaynatıp ve bir dakika daha bekledikten sonra süzerek içiyoruz.

2. Çay Tarifi: Kaynayan bir bardak suyun içerisine bir tutam sarı kantaron tozunu atıyoruz. Yaklaşık bir dakika kaynatıp ve bir dakika daha bekledikten sonra süzerek içiyoruz.

Kansızlık (Anemi) için, Dr. Feridun KUNAK hocamızdan tamamen Bitkisel Macun için lütfen bağlantıya tıktık…

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.