Doktor Feridun KUNAK Zeytin Sirkesi

Doktor Feridun KUNAK Zeytin Sirkesi
Ev Yapımı 10 Haziran 2016 2 yorum

Kolesterol Düşmanı Zeytin Sirkesi Tarifi ve Sağlığımıza Zeytin Çekirdeğinin Faydaları Başlıca Nelerdir?

Çok faydalı ve Besin Değer Yüksek olan Zeytin, Dr. Feridun Kunak hocamızın tarifiyle şimdi sofralara Zeytin Sirkesi olarak gelecek.


-------- Sponsorlu --------

Zeytin Sirkesi için Gerekli Malzemeler

  • 1 Kg. Zeytin (Dövülmüş Yeşil Zeytin)
  • 1 Çay B. Sirke
  • 1 Çorba K. Kaya Tuzu
  • 4 Litre Su

Zeytin Sirkesinin Tarifi

Öncelikle zeytinin yeşil zeytin olmasına dikkat edilir ve temin edildikten sonra güzelce kırılır. Mümkünse çekirdeklerinin de kırılmasına özen gösterilir. Çünkü çekirdeğinin içerisine tamamen yüzde yüz doğal E vitamini vardır o yüzden özüde çıksın diye çekirdekler kırılır. Zeytin çekirdeğinin kolay kırma yolu, zeytinler bir havlunun içine koyulur ve çekiç yardımıyla kırılır. Daha sonra zeytinler kavanozun içerisine aktarılır. Sirke yapılırken tahta kaşık kullanılması gerekmektedir. Daha sonra içerisine sırasıyla su, tuz ve maya sirkesi (elma, üzüm, muz sirkesi vb.) ilave edilir. Daha sonra tahta kaşık yardımıyla karıştırılır ve ve üzeri kapatılır. Sirkenin kullanılması için 15-20 gün geçecek ve mutlaka serin ortamda bekletilmesi gerekecektir. Ne zaman yaptığınızı unutmamak için üzerine tarih atabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Zeytin Çekirdeğinin Özü

Zeytin Çekirdeğinin Özü

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları

– Zeytinin çekirdeğinin içindeki besinde %100 E vitamini vardır. E vitaminin özelliği hücreleri yenileyerek gençleştirir,

– Kanser Önleyici ve Kanser tedavi edici özelliği kanıtlanmıştır.

– Kabızlık ve Basur gibi rahatsızlıkların iyileşmesine katkı sağlar.

– Sindirim Sistemi ve Mide sorunu yaşayan kişileri yemesi durumunda bir takım sorunları ortadan kaldırdığı belirtilmektedir. Zeytin çekirdeği yutularak değil daha çok kırılarak ya da toz halinde vücuda alınması tavsiye edilmektedir.

Bu faydalı haberimizden sonra cildinizde meydana gelen can sıkıcı lekelerden kurtulmak istiyorsanız CİLT LEKELERİNE TAMAMEN BİTKİSEL ÇÖZÜM için bağlantımıza tıklayınız.

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.