Dr. Feridun Kunak Ayak Sağlığı İçin Doğal Karışım Tarifleri

Dr. Feridun Kunak Ayak Sağlığı İçin Doğal Karışım Tarifleri

Dr. Feridun Kunak Ayak Sağlığı İçin Doğal Karışım Tarifleri

Evinizin doktoru Feridun Kunak’ın sağlık programı olarak sunulan programın 2 Mayıs günü yayınlanan programı bir önceki gün yayınlanan programın içeriği ile büyük benzerlikler taşıyordu. Yani konu gene ömrümüz boyunca kahrımızı çeken, bizi taşıyan ama buna karşın bizim yeterince ilgi göstermediğimiz ayaklarımızın sağlığı ve bakımı üzerineydi. Dr. Feridun Kunak ayak sağlığı için doğal karışım tariflerini bu programda yenilemiş oldu.


-------- Sponsorlu --------

Ayaklar İçin Doğal Detoks

Vücudumuzda toplanan zararlı maddeler basit bir detoks karışımı yardımıyla ayak tabanlarımızdan çıkarılarak azaltılabilir. Bunun için verilen Feridun Kunak toksinlere karşı ayak detoksu tarifi kolayca hazırlanabilir. Bir soğanı rendeleyin, içine ezilmiş bir diş sarımsağı ve bir kaşık balı ekleyin. Temiz bir beze bu karışımı sürün ve bezi ayağınıza dolayın. Üzerine bir galoş geçirip dolaşabilirsiniz, hareketleriniz kısıtlanmaz. Bezi çıkardığınızda siyahlaştığını göreceksiniz, bu toksinlerin atıldığı anlamına gelir. Toksin birikimi çeşitli hastalıkların nedenleri arasındadır. En başta vücudumuzun doğal laboratuarı olan karaciğere zarar verirler. Söz konusu olan bu karışım aynı zamanda ayak mantarlarına ve kaşınmalara karşı da faydalıdır. Son yıkama suyuna biraz sirke eklerseniz tabanlarınızda soğan veya sarımsak kokusu kalmasını da engellemiş olursunuz.


-------- Sponsorlu --------

Nasırlara Karşı Doğal Çözümler

Uygun olmayan ayakkabı giymekten kaynaklanan ve zamanla acı verir hale gelen ayak parmağı nasırları da program süresince ele alındı. Feridun Kunak ayak nasırlarına karşı doğal karışım tarifinin hazırlanması gayet kolay. Bir bardak sıcak suda haşlayıp yumuşattığınız inciri içine biraz kına koyarak nasırın üzerine bağlayın. Fakat bu işlemi yapmadan önce ayaklarınızı mümkün olduğunca sıcak suyun içinde bırakın, nasırınız yumuşasın.

Refleksoloji Nedir?

Program süresi içinde Doktor Feridun Kunak ayak masajı yani refleksoloji hakkında da faydalı bilgiler verdi. İnsanların ayak tabanı vücudun küçük bir örneği gibi. Örneğin başınız ağrıdığı zaman ayak baş parmağına yapılan masaj ağrıları hafifletip geçirebiliyor. Çünkü tabandaki sinirlerin hepsi vücuttaki organlar ile ilgili. Ayak masajı ile ilgili en pratik çözüm ise tabanlarınızın altında tenis topunu veya bir soda şişesini yerde çevirmek olabilir. Böylece tabanlarınızda net bir hareket sağlamış olacaksınız.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.