Dr. Feridun Kunak Nasırlar ve Topuk Dikeni İçin Doğal Karışım Tarifleri

Dr. Feridun Kunak  Nasırlar ve Topuk Dikeni İçin Doğal Karışım Tarifleri

Dr. Feridun Kunak  Nasırlar ve Topuk Dikeni İçin Doğal Karışım Tarifleri

Sabahları yayınlanan sağlık programları içinde Dr. Feridun Kunak Şov samimi anlatımı ve pratik bilgileri ile bir fenomen haline geliyor. Ele alınan konular ise toplumda hemen herkesin karşılaşabileceği dertler. 17 Nisan 2017 tarihli program ayak nasırlarına ve topuk dikenine ayrılmıştı ki bu dertler günlük hayat içinde herkesin karşılaştığı sorunlar. Feridun Kunak nasır ve topuk dikeni için doğal karışım tarifleri bu yüzden ilgiyle izlendi.


-------- Sponsorlu --------

 topuk-dikeni

Nasırlar İçin Doğal Çözümler

Evde alınacak önleyici tedbirleri anlatan doktor ayaklarda çokça rastlanan nasıların öncelikle yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklandığını belirtiyor ve nasırlardan kurtulmak için pratik çözümler sunuyor. Örneğin bir bardak suda iki tane inciri parçalanmayacak şekilde haşlıyorsunuz. İçine biraz kına koyarak nasırınızın etrafına sıcakken doluyor ve naylon poşet ile bağlıyorsunuz. İki saat kadar böyle dolaşın, arada tekrarlarsanız zamanla nasırınızın yumuşadığını ve yok olduğunu göreceksiniz. Feridun Kunak nasır için doğal tarifler içinde soğanı da kullanabilirsiniz, domatesi de.Bir fincan sirkeli suda haşladığınız soğanı veya domatesi sıcak halde nasırın üzerine geçirin ve hareketlerinizi engellememesi için naylonla bağlayın. İki saat kadar böyle dolaşın, faydasını göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Herkesin Derdi Topuk Dikeni

Topuk kemiğinin uzaması sonucu olan topuk dikeni de acı verici bir derttir, çok yürüyenlerde ve ayakta kalanlarda sık görülür. Çözüm için Feridun Kunak topuk dikeni için doğal karışım tarifi uygulanabilir. İhtiyacınız olan;

  • Bir avuç kuru üzüm,
  • 1 çay kaşığı petekli bal,
  • 1 çay kaşığı kırmızı pul biber,
  • 1 çay kaşığı kafur ve
  • 1 tatlı kaşığı ozon yağıdır.

Kuru üzümleri havanda dövün. Sonra topuğa bağlanacak şekilde kesilmiş bir bezin içinde bütün malzemeyi karıştırın. Bu bezi topuğunuza bağlayın, bilekten geçirecek bağlayabilirsiniz. Bu işlemi geceden yapın ve öyle yatın. Hatta üzerine çorap bile giyebilirsiniz. Sabah ayağınızı yıkayın ve sonrasında topuğunuzu fazla sert olmayacak şekilde birkaç kere yere vurun. Bu kürü haftada iki üç kere uygulayın. Zaman içinde topuğunuzdaki ağrılar ve batmalar geçecek.

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.