Et Beni Siğil Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir Önlenir

Et Beni Siğil Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir Önlenir
Sağlık 29 Ağustos 2019 0 yorum

Cilt lekeleri, et beni,siğil gibi küçük lekeler küçük fleplerin büyümesiyle oluşan iyi huylu bir cilt büyümesi türüdür. Tıbbi olarak tedavileri mevcuttur, ancak bazen bunu sigorta karşılamaz bazen de ameliyat olmak istemeyiz.Ancak birazdan belirteceğimiz yöntemler ile bu lekeleri doğal olarak kimyasal kullanmadan tedavi edebileceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Bu sayede ameliyata gerek kalmadan bu lekelerden kurtulabileceksiniz.

1: E Vitamini

E vitamini yağı losyonuna 2 hafta boyunca günde 2 kez uygulayarak cilt lekelerini uzaklaştırabilirsiniz. Bunun yanında E vitamini losyonuna sarımsak ezip bununla birlikte sürerek bir süre bekletirseniz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

2 : İncir Sütü

İncir sütü ve incir kökü suyu alkali bir yapı ihtiva ettiği için ciltteki asit dengesini dengelemek için kullanılan gıdalardan biridir. Sütü ve incir kökü suyunu ezerek çıkardıktan sonra günde 4 kere uygulamak lekeleri azaltmada etkili olacaktır.

3 : Zencefil 

Taze zencefilleri dilimleyip veya rendeleyip lekeli bölgeye sürdükten sonra biraz bekletilmesi lekelerin azalmasında etkili olacaktır.

4 : Çemen Tohumu

Aktarlardan kolayca bulabileceğiniz çemen tohumlarını gece suyla ıslatıp sabah aç karnında bu suyu süzdükten sonra içerek lekelerin uzaklaşmasında etkili olmaktadır.

5: Çay Ağacı Yağı 

Küçük bir pamuğu suyla ıslatıp suyu sıkın. Sonra pamuğun üstüne 3-4 damla  çay ağacı yağından damlatın veya dairesel hareketler halinde lekeli bölgeye uygulayın. 1 -2 haftalık süre sonunda lekelerin yavaş yavaş uzaklaştığını göreceksiniz. Çay ayağı yağı bulunması biraz zor olabilir. bazı internet siteleri satmaktadır. Güvenilir sitelerden alışveriş yaparak çay ağacı yağına ulaşabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

6 : Hint yağı 

Hint yağını lekeyi bölgeye masaj şeklinde uygulayın ve bir bant veya pamuk ile sarıp bekleyin. Bu işlemi leke kaybolana kadar 2 hafta boyunca deneyin. Hint yağının kokusu biraz kötü gelebilir. Buna çare olarak narenciye yağı ekleyebilir veya nemlendirici kremlere hint yağı katarak lekeli bölgeye uygulayabilirsiniz.

7 : Elma Sirkesi 

Elma sirkesi cilt lekeleri için uy etkili gıdalardan biridir. Hem ucuz, hem ulaşılması kolay ürün olarak tavsiye etmekteyiz. Elma sirkesini lekeli bölgeye pamuk yardımıyla sürüp  2 -4 hafta boyunca her gün uygulamanızı tavsiye ederiz.Sirke uyguladıktan sonra ufak bir yanma hissi meydana gelebilir. Lekelerin uzaklaşması için buna dayanmak zorundasınız.

8 : Limon Suyu

Limon suyu cilt lekelerinin deriden ayrılmasını sağlayacak sitrik asit mevcuttur. Pamuk yardımıyla taze sıkılmış limon suyunu lekeli bölgeye sürün ve kuruyana kadar bekleyin.Uygulamaya devam ettikçe cilt üstünde baz değişiklikler olacaktır. 2 hafta boyunca uygulayın ve sabırlı olun. Lekenin bir anda uzaklaşması beklenemez.

9 : Kekik Yağı 

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi bakımında kekik yağı lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Dikkat edilmesi gereken nkta kekik yağı göz ve çevresine kesinlikle sürülmemelidir. Tahrişe sebep olabilir. Çok etkili bir yağ olduğu için gözlere zarar verebilir.Kekik yağını seyreltmek için 4-5 damla hindistan ceviz yağının yanına 2-3 damla kekik yağı damlatarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde bölgeyi tahriş edebilir.

Değerli takipçilerimiz bu lekelerden uzaklaşmak için mümkün oldukça sabırlı olmalısınız. Bir anda lekelerin kaybolmasını beklemeyin. Ortalama 2-3 hafta bu yöntemlerden birini uygulamak lekelerin uzaklaşması için faydalı olacaktır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.