Evde bu bitkiler varsa ASLA sivrisinek ve zararlı böcek görmezsiniz!

Evde bu bitkiler varsa ASLA sivrisinek ve zararlı böcek görmezsiniz!
Ev Yapımı 24 Ağustos 2019 0 yorum

Hangi bitkiler böcekleri ve sivrisinekleri uzak tutar? Bu haberimizde size zararlı böcekleri ve sinekleri kovan 7 bitkiden bahsedeceğiz.. Sivrisinekler ve sinekler, evimizde sürekli olarak uçan ve bizi rahatsız ederek sinirlendiren iki böcektir. Verdikleri rahatsızlıkların yanı sıra aynı zamanda hastalıkları da bize bulaştırabilirler.


-------- Sponsorlu --------

Sivrisinekler ve Haşereler Evden Nasıl Uzaklaştırılır?

Onları evimizde ne zaman fark etsek, ilk tepkimiz genellikle onları uzak tutmak için bazı kimyasal kovucuları satın alarak onları öldürmektir. Peki kimyasallara başvurmadan ve sağlığımızı tehlikeye atmadan bu böcekleri evinizden uzak tutabilecek bazı bitkilerin olduğunu biliyor muydunuz?

İşte Sivrisinekleri, Zararlı Böcekleri ve Haşereleri Evinizden Uzaklaştıran Bitkiler/Çiçekler

Fesleğen
FESLEĞEN

Fesleğen sivrisinekleri ve sinekleri kovmakta harika bir bitkidir. Doğrudan güneş ışığı alan bölümlerde yetiştirilmesi gerektiği için kapılara veya pencerelere yakın olmalıdır. Bu özelliği ile de sivrisinekleri ve sinekleri evinizden uzak tutmak için kullanılır. Ayrıca kokusundan ve lezzetli tadından dolayı baharat olarak da kullanabilirsiniz.

Kadife  Çiçeği

Muhtemelen daha önce bahçeleri süsleyen bu parlak sarı çiçekleri gördünüz, ancak böcekleri kovabileceklerini bilmiyor olabilirsiniz. Fesleğen gibi kadife çiçeği de böcekleri korkutan ve uzaklaştıran hoş bir koku yayar.

Catnip

Kedi nanesi olarak da bilinen ve kedileri çekse de, sivrisinekleri uzak tutan bir bitkidir. Bir çalışmada  mağazada satılan çoğu kimyasal sinek kovucularından 10 kat daha etkili olduğunu göstermiştir.


-------- Sponsorlu --------

Biberiye

Biberiye bitkisinin ve yağının birçok mucizevi faydasını hepiniz biliyorsunuzdur ancak biberiyenin kokusu sivrisinekleri ve diğer uçan böcekleri evinizden uzak tutabiliyor. Fesleğen gibi, biberiye de harika bir baharattır ve evinizde bulundurmanız için ayrı bir sebeptir.

Kasımpatı

Kasımpatı, doğal bir böcek ilacı olan piretrin içerir. Bu madde sivrisinekleri, hamam böceği, böcekler ve sinekler gibi diğer haşereleri uzaklaştırır. Bu bitkinin yapraklarını, cildinize sürterek böcek ısırmasını önlemek için de kullanabilirsiniz.

Sardunya

Böcekleri kovmak ve ön sundurmaları süslemek için kullanılan en yaygın bitkilerden biri sardunyadır. Sardunyalar güçlü limon ve citronella kokar. Doğal bir böcek ilacı ve kovucu görevi gören bir madde içeren sarmaşık sardunyalar da vardır, bu yüzden sivrisinekleri uzak tutar.

Citronella
Citronella
Citronella

Bu muhtemelen böcekleri uzaklaştırmak için en iyi bilinen alternatiflerden biridir. Mum ve yağ yapımında kullanılır. Bitki kendiliğinden sinekleri ve sivrisinekleri kovucu görevi görür. Ayrıca böcek ısırıklarını önlemek için doğrudan cildinizde kullanabilirsiniz.

Citronella yapraklarını ezmeyi ve doğrudan vücudunuza sürtmeyi deneyin. Evinizi temizlemek için konsantre çay yapabilir veya sprey olarak kullanabilirsiniz. Catnip ve sardunya gibi diğer iki doğal kovucu ile birlikte kullanıldığında daha da etkili hale gelir.


Sivilcelerinizden Hızlıca Kurtulacağınız Mucize Sivilce Suyu için Tıklayınız

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.