Evde İdrar Yolları Enfeksiyonu için Lapa Yapımı

Evde İdrar Yolları Enfeksiyonu için Lapa Yapımı

İdrar Yolları Enfeksiyonun Sebepleri Nelerdir? İdrar Kaçırma Problemi Nasıl Ortadan Kalkar? İdrar Yolları Enfeksiyonu ve İdrar Kaçırma için Organik Kürler

Dr. Feridun Kunak, idrar yolları enfeksiyonu  için taharetlenme konusun çok önemli olduğunu, özellikle kız çocuklarına mutlaka iyi öğretilmesi gerektiğini vurgulayarak temizleme işleminin önden arkaya doğru olması gerekmektedir. Çünkü büyük abdestin mikropları bulaşıp, idrar yolları enfeksiyonuna yol açabilir.


-------- Sponsorlu --------

İdrar yaparken yanma yapıyorsa, sık sık lavabo ihtiyacını görmeye gittiğinizde bir acı hissediyorsanız, idrar yolları enfeksiyonu bulaşmış olabilir ve bu rahatsızlık için çok özel bir kür tarifi bu haberimizde yer almaktadır.

İdrar Kaçırmayı Önlemek için Malzemeler

  • Isırgan Yaprağı
  • 1 Su Bardağı S.
  • 1 Yemek K. Kantaron Yağı (Ozonlu ya da Sızma Zeytinyağlı)

İdrar Kaçırma için Lapa Tarifi

Isırgan yaprakları bir kabın içinde yumuşacık oluncaya kadar haşlanır. Taze ya da kuru fark etmez. Daha sonra süzülür ve bu lapa sıcak bir şekilde naylonun içerisine konulur. Sıcaklık derecesi hassas bölge olduğu için dayanabildiğiniz kadar sıcak olmalıdır kontrol etmeden kesinlikle konulmamalıdır. Daha sonra ısırgan otunun üzerine saf zeytin yağından yapılan kantaron yağı ya da ozonlu kantaron yağı olursa daha iyidir. Eğer kantaron yağı bulamazsanız saf sızma zeytin yağıda olur eğer oda yoksa ısırgan yaprağı başlı başına yeter.


-------- Sponsorlu --------

İdrar Kaçırma Lapası Nasıl Uygulanır?

Kontrol ederek dayanabileceğiniz sıcaklıkta bu bölgeye konulur ve iç çamaşırı giyilir. Eskiden sıcak tuğlaya oturtulurdu bu işlemi sıcak suya oturarak da yapabilirsiniz.

İdrar Yolları Enfeksiyonu için Kür

idrar yolları enfeksiyonu

idrar yolları enfeksiyonu

Dr. Feridun kunak bu tarifinde muhakkak kantaronlu ozon yağının kullanılması gerektiğini belirtmiştir. Çünkü kantaron yara iyileştirici ve enfeksiyon giderici özelliği vardır. Ozonlu olunca mikrop öldürerek temizleyici özelliği vardır. Bu yağ ile pamuk güzelce ıslatılır. Islanan bu pamuğu idrar yaptığınız yere konulur ve üzeri sağ sola bulaşmadan uzun süre dursun diye üzeri adet durumunda kullanılan adet pedi konulur ve iç çamaşırı giyilir.

Bu faydalı haberimizden sonra idrar yolları iltihabına iyi gelen iyi bir idrar söktürücü özelliği olan Kivi Sirkesi tarifi için linki tıklayınız.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.