Feridun Kunak Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

Feridun Kunak Ayak Masajı Nasıl Yapılır?

Dr. Feridun Kunak  Ayak Masajı (Refleksoloji) Nasıl Yapılır?

Kanal 7 televizyonunun sevilen sağlık programı Dr. Feridun Kunak Şov hafta içi (Cuma hariç) sabah saatleri içinde yayınlanıyor. 5 Nisan 2017 tarihli program ise doktor tarafından sürekli ihmal edilen ama aslında genel sağlığımız açısından çok önemli olan ayaklarımıza ayrılmıştı. Ayak kemiklerinin yapısı, çıkık parmaklar, sağlıklı ayakkabı seçimi gibi konular Dr. Feridun Kunak ayak sağlığının önemi temasını taşıyan programda ele alındı.


-------- Sponsorlu --------

Kolay Mesaj Yöntemleri

Ayak tabanlarımız aslında sağlığımız hakkında ipuçları veren bir ayna gibidir diyen Dr. Feridun Kunak ayak tabanını üçe bölüyor. Parmaklara yakın olan bölgede sırasıyla karaciğer, akciğer ve mideyle bağlantılı sinirler var. (Küçük parmaklara yakın karaciğer kısmıdır.) Tabanın orta kısmı bağırsaklara tekabül ediyor. Topuk bölgesi olan üçüncü kısım ise yumurtalık, rahim ve mesane gibi vücudun alt kısmında yer alan organlarla ilgili. Dr. Feridun Kunak ayak masajı nasıl yapılır diye anlatırken bu noktalara bastırılarak ovuşturulmasını öğütlüyor.

En pratik yöntem ise tabanların altında zaman zaman minik tenis topları veya şişe çevirerek tabanlarda hareketlenmeyi ve kan dolaşımını sağlamak. Bu arada ayak mesajına refleksoloji adı verildiğini ve mesaj terapisi içinde çok önemli bir yer tuttuğumu da eklemek gerek. Masaj günümüzde doktorlarca tavsiye edilen fiziksel tedavi biçimi ve hayat boyu ağırlığımızı çeken ayaklarımız da zaman zaman masajı hak ediyorlar.


-------- Sponsorlu --------

Refleksoloji

Ayak Refleksolojisi

Eski Çoraplarınızı Atmayın

Bu arada programın içeriğinde kadınların eskimiş naylon çoraplarını atmamaları hatırlatıldı. Çünkü bu çoraplardan çok değişik biçimde yararlanmaya devam edebilirsiniz. Dr. Feridun Kunak ayak masajının önemi anlatılırken örneğin bu çorapları içine ısıtılmış pirinç veya fasulye koyarak ve uçlarını düğümleyerek pratik bir sıcak masaj torbası yapılabileceğini gösterdi. Bu çoraplar yıkanırken sabun bezi ve kir çıkartıcı kese görevi de görebilirler. Elektrik süpürgesini kullanırken hortumun ucuna eski bir çorabın ucunu geçirirseniz kenarlarda kalmış iğne, düğme, raptiye gibi cisimlerin emilmesini önlemiş olursunuz. Gene kesilip torba haline getirilmiş eski çorapların ayak uçlarına üçer tane at kestanesi koyarak evinizin değişik yerlerine asarsanız sinek, güve gibi küçük uçan haşeratların içeri gelmesini önlersiniz.

Bir önceki haberimizde Dr. Feridun Kunak, radyasyona maruz kalanlar için Sebzeli Çorba ve Sirke Tarifi vermiştir. Detayları öğrenmek için tıklayınız.

 

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.