Feridun Kunak Beyin Sağlığının Önemi ve Neler Yapılabilir?

Feridun Kunak Beyin Sağlığının Önemi ve Neler Yapılabilir?

Dr. Feridun Kunak Beyin Sağlığının Önemi ve Neler Yapılabilir?

Bir ortopedi uzmanı olan Dr. Feridun Kunak’ın 6 Nisan 2017 günü Kanal 7 içinde yayınlanan sağlık programı vücudumuzun her bölümü ile ilgili yaşanan sorunları ele almakla birlikte beyin sağlığına özel bir yer ayırdı. Dr. Feridun Kunak  beyin sağlığının önemi bu programın ana temasıydı. Aslında beyin sağlığının önemi nedir gibi bir konu olamaz diyen doktor zaten beyin vücudumuzun en önemli organı, bir çeşit yöneticisi, o doğru çalışmazsa hiçbir şey çalışmaz diye belirtiyor. Bu yüzden beyin hakkında temel bilgileri veren doktor Kunak program içeriğinde şarkıcı Ebru Gündeş’in kameralar önünde geçirdiği beyin kanaması ve bayılma görüntüleri üzerinden konuyu ele aldı.


-------- Sponsorlu --------

 Anevrizma Nedir?

Beyin damarlarının duvarlarında kas tabakasının zayıflığından dolayı oluşan baloncuklara beyin anevrizması denildiğini anlatan Dr. Feridun Kunak beyin sağlığı ve anevrizma konusunda çok dikkatli olunmasını sürekli hatırlattı. Konu aynı zamanda yüksek tansiyon hastalarını da direk olarak kapsıyor. Kanın damarlar içindeki basıncı demek olan tansiyon beyin sağlığı ile de doğrudan ilgili.

Yüksek tansiyon yüksek kan basıncı demek. Bu yüzden yüksek tansiyon hastalarının kabız olmaması ve ıkınmaması gerektiği programda konuşulanlar arasında yer aldı. Beyindeki kılcal damarların patlaması sonucu oluşan beyin kanamaları, yaşanan felçler, beyinde oluşan tümörler ve urları görüntülü olarak anlatan Dr. Feridun Kunak beyin sağlığı hakkında bilinmesi gerekenleri böylece uzun uzun anlatmış oldu.


-------- Sponsorlu --------

Beyin Anevrizması

Beyin Anevrizması

 Beyin Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Konu tamamen insanın nasıl yaşadığıyla ilgilidir diyen doktor çok basit bir tedbiri en ön plana alıyor. Vücudun yüzde yetmişi sudur, beynin ise yüzde sekseni sudan oluşmuştur diyen doktor bol bol su içilmesini öğütlüyor. Çocuklarınıza da su içmeyi öğretin diyerek öğütlerine sürdüren Dr. Feridun Kunak beyin sağlığı için yapılması gerekenlerin kalp ve damar sağlığı için yapılması gerekenlerden farkı olmadığını belirtiyor. Örneğin kilolu olmak damar sağlığı için tehlike, yüksek tansiyona neden oluyor ve beyni de etkiliyor. Bu yüzden su içmekle beraber taze sebze ve meyve tüketimine dikkat edilmeli. Yenilmesi gerekenler ise bir sonraki programda ele alınacak.

Dr. Feridun KUNAK, İdrar Yollarına İyi Gelen Mucize Bitkisel Tarif için  tıklayınız.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.