Günde En Az 1 Bardak Su İçilmezse Oluşacak Hastalıklar

Günde En Az 1 Bardak Su İçilmezse Oluşacak Hastalıklar
Sağlık 18 Mayıs 2017 1 yorum

Suyun sağlığımız için faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok. Bu sebeple detoks etkisi de gören suyu çok sık tüketmek günlük su ihtiyacını karşılamak gerekmekte. Az su içmenin zararları nelerdir diyenler için saymakla bitmeyecek kadar çok olduğunu belirtmeliyiz. Yeteri kadar su içilmez ise sağlığınız da kötüye gidecektir.

Su İçilmemesi Durumunda Görülen Problemler

  1. İdrarın normal renginden daha koyulaşmasına neden olmaktadır

İdrar renginiz normalden daha koyuysa yeterince su içmediğinizin işaretçisi olmaktadır. Su eksikliği belirtileri arasında koyu renk idrar yer almaktadır. Böbrekler vücuttaki toksinleri atmak için yeterince su bulamamış anlamına da gelmektedir.

  1. Cilt yapısını kurulaştırmaktadır

Bedeni çevreleyen en önemli kısım cildimizdir. Sürekli olarak nemlenmesi gerekmektedir. Cilt kırışıklık ve kurulukla doluysa ve çok çabuk çatlıyosa yeterince su içilmiyor demektir.

  1. Yeterince su içmiyorsanız gün içinde sürekli olarak acıkırsınız

Susadığını anlamayan kişiler açlık duygusu ile susuzluğu karıştırabilmektedir. Vücudunuz su içmenizi isterken sizde yemek yeme ihtiyacı oluşacaktır.

  1. Su İçmemek Baş Ağrısına Neden Oluyor

Şiddetli baş ağrıları su içilmediğinin diğer bir kanıtı oluyor. Az su içmek nelere yol açar diyenler için baş ağrısı olduğunu belirtmeliyiz. Yeterli su içilmezse tansiyon düşer ve bu durum beyni de etkilemektedir.


-------- Sponsorlu --------

  1. Çabuk Yorulmanın Nedeni Susuzluk

Vücudun yeteri kadar oksijen üretememesinin nedeni su içmemekten kaynaklanmaktadır. Sürekli yorgun hissetme durumu da meydana gelmektedir.

  1. Kıkırdak ve Eklem Ağrılarına Neden Olan Susuzluk

Kıkırdakların ve eklemlerinin düzgün şekilde çalışabilmesi için yeteri kadar su içilmesi gerekmektedir. Hiç su içmiyorum diyenlerde çeşitli sorunlar oluşmaktadır. Su olmadan hareket ederken eklem yerleri ağrımakta, eklemler kurumaktadır.

  1. Kabızlık

Düzgün işleyen sindirim sistemi için bolca su içilmesi gerekmektedir. Yeteri kadar su içilmezse vücut suyu belli bölgelerde saklamaktadır. Vücudun sindirim sistemine su aktarmaması, kabız olmasına susuzluk neden olmaktadır.

  1. Nadiren Tuvalete Gitmek

Normal olan günde 4-6 kez tuvalete gitmektir. Bu sıklıktan az aralıklarla tuvalete

gidildiğinde vücutta yeteri kadar suyun olmadığı anlamı çıkarılabilir.

Bir önceki haberimizin konu başlığı olan Gelmiş Geçmiş En Etkili Yağ Yakıcı içecek Tarifini mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Böylelikle yaklaşan yaz ayına daha formda girmeniz kaçınılmaz olacaktır!

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.