Hemoroid için Bitkisel Tedavi ve Tavsiyeler

Hemoroid için Bitkisel Tedavi ve Tavsiyeler

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid, anal kanalın üst bölümünde genişlemiş kan damarlarıdır ve özellikle kabızlık çeken kişilerde çok görülür. Toplardamar iltihapları da bu hastalığı sık sık tetikler.


-------- Sponsorlu --------

Bitkilerdeki önleyici tedavi sırlarını açığa çıkaran Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hemoroid hastalığına karşı doğal kür uygulanarak bu derdin önlenebileceğini açıklıyor. Bunun için gerekli olansa doğada bulunan çoban çantası bitkisi. Tohum torbası çobanların kullandığı erzak heybesine benzediği için bu ismi alan bitkinin kurutulmuşunu aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.

Çobançantası Çayı


-------- Sponsorlu --------

Bir bardak ılık suyun içine bir tutam kurutulmuş çoban çantası bitkisi atın. Kısık ateşte üç dakika kaynatın ve ardından üç dakika bekleterek demlendirin. Sonrasında süzüp ılıtabilirsiniz. Bu çayı akşam yemeklerinden iki saat sonra içerseniz çok faydasını göreceksiniz.

Acı Biberden Uzak Durun

Bu arada hemoroid hastalığına karşı dereotu yemek çok faydalıdır. Zaten sistit, basur, prostat ve prostat büyümesi gibi hastalıkları önlemek için dereotunu sofranızdan eksik etmeyin. Ayrıca basuru tetikleyen en büyük etkenin acı ve baharatlı yemekler olduğunu da eklemek gerek. Gene de dayanamayıp acı biber yediyseniz bir tatlı kaşığı zeytinyağı dilinizdeki acı hissinizi azaltacaktır. Fakat zeytinyağı basura iyi geliyor diye bir fikre kapılmayın. Hemoroid hastalığına karşı doğal kür reçetesinin hazırlanması kolay ama acı, baharatlı ve yağlı gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.