İbrahim Saraçoğlu Prostat İçin Kür Tarifleri

İbrahim Saraçoğlu Prostat İçin Kür Tarifleri

Prostat Hastalarına Şifa Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü

Çoğunlukla ilerleyen yaşla beraber ortaya çıktığı kabul edilse bile prostat hastalıkları 30 yaşından sonra erkeklerde en çok görülen dertlerden biri. Halk arasında kestanecik olarak da bilinen prostat idrar torbasının yanında yer alan bir salgı bezi. Yaş ilerledikçe büyümeye başlıyor ve idrar torbasına baskı yaptığı için sorun yaratıyor. Prostat kanseri ise bugün dünyada en çok görülen ikinci kanser türü. Ama bunların hiç biri günümüzde korkulan ve sonucu ölüm olan dertler değiller. Prostat nedir, prostat hastalıklarının tedavisi nedir diye sorulan sorulara tıp kapsamlı çareler üretiyor. Fakat akla hemen cerrahi müdahaleler ve kimyasal ilaç tedavisi gelmesin.


-------- Sponsorlu --------

İbrahim Saraçoğlu Prostat ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri 

Günümüzde bitkisel tedavi yöntemlerinin sağlık açısından en azından önleyici tedavi olarak çok iyi sonuçlar verdiği bilinmektedir. Prostat hastalıklarının bitkisel yöntemlerle önlenmesi de erkeklerin dünyasında en çok konuşulan konular arasındadır. Bu sorunun çözümü için başvurulan doktorlar arasında İbrahim Saraçoğlu başta gelir. Bir mikrobiyoloji uzmanı olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bitkilerden gelen şifayı özellikle iyi huylu prostat büyümesine karşı koruyucu tedavi açısından hastalarına ayrıntılı olarak anlatmaktadır.

Brokoli Çok Şifalı Bir Sebzedir – Prostat için Brokoli Kürü


-------- Sponsorlu --------

Prostata Brokoli Kürü

Prostata Brokoli Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu prostat için brokoliye dayalı kürler tavsiye etmektedir. Eğer şikayetler bir veya iki yıl gibi nispeten yeni zamanlı sürüyorsa doktorun verdiği bitkisel kür şu şekildedir; Kaynamakta olan bir litre sıcak suyun içine 300 gram kadar brokoli atın ve beş dakika kaynatın. Ilımaya başlayınca süzün. Bu suyu bir gün içinde üçe bölerek için. (İçtikten sonraki ilk yirmi dakika içinde bir şey yiyip içilmemesi ise doktorun uyulmasını istediği bir ayrıntı olarak belirtiliyor.) İşteki beyler için bu kür yarısı sabah, yarısı akşam şeklinde de uygulanabilir. Bu durumda akşamki miktarı buzdolabında saklayın. Kürün uygulama süresi ise 7 gün iç – üç gün ara ver biçiminde üç devre olarak verilmektedir. Yani araları saymazsanız toplam 21 gün kullanmış olacaksınız.

2 Yıldan Çok Süren Şikayetler İçin Kür

Prostat için bitkisel çözümler İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen ikinci bir kürle de şifa verebilir. Bu kür şikayetlerin iki yıldan daha uzun sürdüğü durumlarda uygulanacak. Kür için gereken malzeme yukarıdaki tarif ile aynı fakat bu sefer aynı zaman aralıklarında 45 gün içilmesi öğütleniyor. Haşlanan brokoliyi yemek önemli değil, suyun içilmesi gerek. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürlere ek olarak prostat hastalıkları için başka bitkisel tedavi tarifleri de veriyor. Örneğin at kestanesi, açılmamış servi kozalağı, mazı yaprağı, ardıç tohumu, ökse yaprağı, maydanoz gibi bitkileri kaynatarak ve demleyerek elde edeceğiniz çayı günde üç dört bardak içebilirsiniz. Bundan başka ısırgan otunun idrar zorluğuna karşı iyi geldiği bilinmektedir. Prostat iltihabı içinse her gece bir litre suda beklettiğiniz iki soğanın sabaha kadar çıkan suyunu sabahları aç karnına içebilirsiniz.

Dr. Feridun Kunak hocanın tarifi ile Vücut Direncini Artıran Zeytinyağı ve Zerdeçal Kürü Tarifi için bağlantıya tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.