İbrahim Saraçoğlu’ndan Nar Çiçeği Faydaları

İbrahim Saraçoğlu’ndan Nar Çiçeği Faydaları

İbrahim Saraçoğlu’ndan Nar Çiçeği Faydaları

Nar çiçeği bitkisi ülkemizde farklı adlarla anılan bir bitki olma özelliğini taşımaktadır. Kan şekeri ve tansiyonun dengelenmesini sağlayan nar çiçeğinin faydaları oldukça fazladır.


-------- Sponsorlu --------

İyi huylu kolesterolü yükseltmeye yarayan nar çiçeği  ilaç olarak değerlendirilmemelidir. Nar çiçeği bitkisel bir seçenek olup şeker hastaları tarafından doktorlarına sorulmadan tüketilmemesi gerekmektedir.

Nar Çiçeği Faydaları

İbrahim Saraçoğlu’ndan Nar Çiçeği Faydaları

Nar Çiçeği Güçlü Bir Oksidandır

Nar çiçeği bitkisinin faydaları saymakla bitmez. Güçlü bir oksidan olma özelliğini taşıyan nar çiçeği bitkisi farklı renklerdedir. Her rengini bulmanın mümkün olduğu nar çiçeği bitkisinin mavi, kırmızı, turuncu ve beyaz gibi birçok rengi bulunmaktadır. Ancak en sağlıklı olan ve kullanılması gereken nar çiçeği türü koyu kırmızı olan nar çiçeğidir.

Nar çiçeği bitkisinin kurutulmuş bir şekilde alırken tadına bakmanız önemlidir. Koyu kırmızı nar çiçeği bitkisinin ağızda ekşi tat bırakması gerekmektedir. Ancak ekşi tat bırakmayan nar çiçeği bitkisini almamalısınız.  Ağızda ekşi tat bırakmayan nar çiçeği bitkisinin raf ömrünün dolmuş olabileceği gibi uygun topraklarda yetiştirilmediği de düşünülebilir.


-------- Sponsorlu --------

Nar çiçeği bitkisinin en altında bulunan taç yapraklar diyabet hastaları ve akciğer kanseri hastalarının kullanabileceği kısımlardır.

Nar Çiçeği Tam Bir Demir Deposu

Nar çiçeği bitkisi akciğer kanseri riski taşıyan kişilerin tüketmesi gereken önemli bitkilerden biridir.  Tam bir demir deposu olan nar çiçeği bitkisi magnezyum ve malik asit yönünden de oldukça zengin bir bitkidir.

Bağırsaklarda meydana gelen gaz oluşumunu ortadan kaldıran nar çiçeği bitkisi şişkinlik şikayetini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kolesterol ve tansiyonu düşürmek için nar çiçeği bitkisi kullanabilirsiniz.

Tansiyon ve Kolesterolü Düşürmek için Nar Çiçeği Kürü

Tansiyon ve kolesterol rahatsızlığı bulunanlar nar çiçeği kürünü kolay bir şekilde hazırlayabilirler.

  • 1 su bardağı su
  • 1,5 yemek kaşığı nar çiçeği

Kolesterolü ve tansiyonu düşürmek için kullanılacak olan nar çiçeği kürünü hazırlarken 1 su bardağı suyun içerisine 1.5 yemek kaşığı nar çiçeği bitkisi ekleyin ve 5 dakika boyunca kaynatın.

Günde 1 defa tüketilebilecek nar çiçeği kürünü her defasında yeniden demlemeniz gerekmektedir. Nar çiçeği kürü tansiyon, kolesterol ve birçok hastalık tedavisinde kullanılan bir bitkidir.

Ünlülerin Yaşam Koçu Şeyda Coşkun Diyeti için tıklayınız…

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.