Kabızlık için Saraçoğlundan Kür Tarifi

Kabızlık için Saraçoğlundan Kür Tarifi
Sağlık 24 Ağustos 2017 0 yorum

Hemen herkesin günlük yaşam içinde karşılaştığı dertlerden birisi de kabızlıktır. Sonucunda hemoroid (basur) gibi bir derdiniz bile olabilir. Fakat bu sorunu beslenme rejiminize dikkat ederek ve uygun gıdaları tüketerek doğal yollardan çözebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Tuvalete gitme süreniz iki veya üç güne kadar çıktıysa kabızlığa karşı öneriler İbrahim Saraçoğlu tarafından en başta yoğurt suyu olarak veriliyor. Özellikle doğal yoğurt suları sizde ferahlama sağlayacaktır.

Kabızlığın Süresi Önemlidir

Fakat ihtiyaç süresi on gün ve üzeri gibi ciddi sürelere çıkmışsa portakal yaprağından yapacağınız doğal bitki çayını mutlaka denemelisiniz. Bu yaprakları taze olarak kullanı24n, daha yararlı olacaktır. Bir bardak suyun içine birkaç tane yaprak atın ve kaynatın. Süzün ve ılındıktan sonra için. Kabızlığa karşı alınacak tedbirler içinde herkesin bildiği gibi lifli yiyeceklere ağırlık vermek de var.


-------- Sponsorlu --------

Kabızlık için Sinameki Otunu Kullanmak

Kabızlık söz konusu olunca güçlü ishal etkisi bulunan sinameki bitkisi de akla geliyor. Bitkilerin faydalarını çok iyi tanıyan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu uzun süreli sinameki çayı kullanımını öğütlemiyor. Doktora göre bu çay bağırsak mukozasını da söküp alıyor ve alışkanlık yapıyor. Geçici durumlarda başvurulabilir fakat gerçekten destekleyici bir tedavi sağlamadığı görüşünde. Bu arada bağırsak hareketlerinizi arttırmak için bol su içmek, egzersiz yapmak, erik yemek gibi tedbirler de herkes tarafından bilinir ve çoğunlukla her zaman işe yararlar.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.