Kilo Problemine Karşı Saraçoğlu Tavsiyeleri

Kilo Problemine Karşı Saraçoğlu Tavsiyeleri
Yaşam 25 Ağustos 2017 0 yorum

25Bitkilerin sağlıklı ve doğal yaşam açısından kullanımı konusunda ünlü bir uzman olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun programlarında ele aldığı konular arasında doğal olarak obezite de var. Kilo problemine karşı öneriler konusu özellikle çocuklarda kilo problemine karşı öneriler şeklinde ortaya konunca çok daha vahim bir tablo görülüyor.


-------- Sponsorlu --------

Prof. Saraçoğlu yeni neslin obez olmaya doğru yöneldiğini söylüyor. Bu yüzden genel program akışı içinde alıştığımız içilecek ya da yenecek besinler konusu bu kez kesinlikle uzak durulması gereken gıdalar şekline dönüşüyor.

Çocukların Beslenmesi Hakkında Büyüklerin Dikkatine

Söyleşisi sırasında Doktor Saraçoğlu;


-------- Sponsorlu --------

  • Katkılı gıda maddelerinden,
  • Boyalı ve şekerli gıdalardan,
  • Fast food türü yiyeceklerden,
  • Hazır sipariş verilen yemeklerden herkesin ama özellikle çocukların uzak kalmasını öğütlüyor. Obezite bir hastalıktır diyen profesör kilo sorunu olan çocukların asla sağlıklı bir yetişkin olamayacağını da belirtiyor. Bu şekilde beslenen çocukların yağ metabolizması artık bozulmuştur diyerek konuşmasını sürdüren İbrahim Saraçoğlu kilo problemine karşı öneriler hakkında da güzelim yoğurtlarımız, sebzelerimiz dururken neden hazır gıdaya yöneliyoruz, ayrıca bol su için, hareket edin, sağlığınıza kavuşun diyor.

Dünyada da Büyük Sorun Olmaya Başladı

Dengesiz ve hazır ürünlerle beslenme sonrası obezite özellikle gelişmiş ülkelerde büyük sorun olmaya başladı. Hazır gıdaların içinde olan sodyum glukomatlar o kadar çok mide asidi salgılattırıyorlar ki insan bir saat sonra kendini yeniden acıkmış hissediyor.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.