Mesane Zayıflığına ve Sarkmasına Karşı Bitkisel Kür Tarifi

Mesane Zayıflığına ve Sarkmasına Karşı Bitkisel Kür Tarifi
Sağlık 26 Ağustos 2017 0 yorum

Toplumda sık rastlanılan dertlerden birisi de mesane zayıflıkları olarak bilinir. Fakat alternatif tıp reçeteleri kullanarak bu yaygın derde karşı bazı önleyici tedbirler alabilirsiniz. Söz konusu dalın en bilinen isimlerinden olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mesane zayıflığına karşı kür hazırladı. Ağız yoluyla içilen bitkisel bir karışım ve oturma banyosu şeklinde iki bölüm uygulanacak kür için gerekli olan malzemeler testere dişli aslan pençesi ile çoban çantası olarak bilinen iki bitki türünden oluşuyor.


-------- Sponsorlu --------

Değişik Bir Çay Hazırlıyorsunuz

Kısık ateşte kaynamakta olan bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı dolusu (5-6 gram gelecektir) aslan pençesi bitkisi koyun. Yaklaşık 6 dakika kadar demlendirin. Sonra süzün ve ılıtın. Bu bitki çayı kürünüzün içilerek uygulanan bölümünü oluşturuyor. Kahvaltı ve akşam yemeğinden yarım saat önce, her gün taze hazırlayarak içebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Oturma Banyosu da Var

Mesane zayıflığına ve sarkmasına karşı kür oturma banyosunu da kapsıyor. İki litre sıcak suyun içine üç yemek kaşığı dolusu (15-20 gramdır) kurutulmuş çoban çantası bitkisinden atın. Hafifçe kaynatın, süzün ve soğumaya bırakın. Haftada iki gün, günde bir kez olmak üzere bu suyun içinde oturun.

Bu hastalığa karşı hazırlanan kürde ayrıca öğle yemeklerinden önce bir tatlı kaşığı kabak çekirdeği yağı içilmesi de yer alıyor. Prof. Saraçoğlu bu çeşit tohumlardan çıkan yağların kavrularak değil, soğuk pres şeklinde yapılanlarının özellikle tercih edilmesini istiyor.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.