Metabolizmanızı Hızlandırabilmek İçin Öneriler

Metabolizmanızı Hızlandırabilmek İçin Öneriler

Metabolizmanızı Hızlandırabilmek İçin Öneriler

Metabolizmasının yavaş çalışmasından şikayetçi olan kişilere öneriler niteliğinde olan bu yazımı okuduktan sonra daha bilinçli hareket ederek daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. İşte metabolizmanızı hızlandırmak için sizinle paylaşacağımız öneriler;


-------- Sponsorlu --------

1) Gün İçinde Daha Hareketli Olun

Metabolizmanızın daha hızlı çalışması için yapmanız gereken temel davranışlardan ilki, egzersizlerinizi arttırmaktır. Aerobik nitelikte olan hareketleri yaparak bu uygulamadan saatler sonrasında bile metabolizmanızın eskisine göre daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz egzersizlerin yoğunluğunu kendiniz tercih edebilirsiniz. Örneğin hiç yürüyüş yapmayan bir kişi iseniz her gün düzenli olarak yürüyüş yapabilirsiniz. Ya da yürüyüş yapmanıza rağmen metabolizmanızın yavaş olmasından şikayetçi iseniz; yürüyüşünüze hafif koşu eklemesi yapmanızı öneririz.

Gün içinde ne kadar hareketli olursanız o kadar çok kalori harcarsınız yani metabolizmanızı o derece hızlandırmış olursunuz.

2) Bol Miktarda Su İçin

gunde-en-az-iki-litre-su-icin-negundem-com

Bol Miktarda Su İçin

Bol miktarda su içilmesi artık herkese önerilmektedir. Çünkü vücudumuzun temel ihtiyaçlarından en önemli olanı sudur. Şayet vücuda yeterli miktarda su alınamazsa, kısa zamanda metabolizma yavaşlamaya başlar ayrıca uzun süreçte ise birtakım böbrek sorunları yaşama ihtimali artabilir.


-------- Sponsorlu --------

Yapılan araştırmalar; gün içinde 8 bardak ve daha fazlası su içen kişilerin; 4 bardak su içen yetişkin bireylere kıyasla daha çok kalori yaktıklarını göstermiştir. Bol miktarda su içerek sindirim sisteminizin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olmanın yanı sıra vücut içinde birikmesi zararlı olan maddelerin, vücuttan daha kolay atılmasını sağlamış olursunuz.

3) Daha Sık Ama Daha Az Yemek Yiyin

Metabolizmanızı hızlandırabilmeniz için öneriler konusunda önemli olan bir diğer madde ise uzun aralıklarla yemeğe yüklenmek yerine daha sık aralıklarla daha az miktarda yemek yemenizdir. Örneğin 5 – 6duzenli-beslenme-ne-gundem saatte bir yemek yerine 3 saatte bir atıştırmanız daha sağlıklı olacaktır. Böylece metabolizmanızı, durmaksızın çalıştırmış olursunuz ve dolayısıyla daha çok kalori yakarsınız. Uzun aralıklarla yemek yediğiniz zaman; metabolizmanız kendisini durdurmak için en güzel fırsatı yakalamış olur. Bu fırsatı ona vermemeniz gerekmektedir.

4) Vücudunuzdaki Kas Miktarını Arttırın

Yapılan araştırmalar; vücudundaki kas oranı daha fazla olan kişilerin daha az kaslı olan kişilere göre metabolizma hızlarının dinlenme halindeyken bile daha hızlı olduklarını göstermektedir. Bu yüzden vücudunuzdaki yağ oranını azaltırken kas oranını arttırıcı hareketleri yapmanızı tavsiye ederiz. Yağların kasa dönüşmesi elbette kolay olmayacaktır ancak sabırla çalışmalısınız.

Bu haberimizin sonunda size özel HESAPLAMA kategorimizde yer alan Bazal Metabolizma Hızını Ölçmek için lütfen bağlantıya tıktık…

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.