Mide Şişkinliği için Neler Yapılmalı

Mide Şişkinliği için Neler Yapılmalı
Ev Yapımı 27 Ağustos 2017 0 yorum

Ne yesem gaz yapıyor, midem şişiyor sözü pek çok kişinin ortak derdini dile getiriyor. Eğer midenizde gastrit, ülser gibi sorunlarınız yoksa sizi mide gazları rahatsız ediyor demektir.


-------- Sponsorlu --------

Bu durumda gene bitkilerden gelen doğal şifa imdada yetişiyor ve mide şişkinliği için öneriler arasına Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan limon melisa otu çayı reçetesi katılıyor.

Limonun Faydaları Saymakla Bitmez

İki bardak sıcak suyun içine bir tutam taze limon melisa otu yapraklarından atın ve beş dakika kadar kaynatın. Biraz demlendirin. Sıcakken süzüp ılıttıktan sonra sabah akşam bu çaydan birer bardak içebilirsiniz. Her gün tazesini hazırlayın.  İbrahim Saraçoğlu mide şişkinliği için öneriler konusunda a çok pratik bir yöntem de anlatıyor. Eğer melisa otunu o anda bulamadıysanız yarım bardak suyun içine tam bir limonu sıkarak için, gazınız çıkar gider.  Özellikle sabahları kalkınca bu içeceği içerseniz gününüz çok daha rahat geçecektir.


-------- Sponsorlu --------

Doğal Gıdalara Dönmek Gerek

Mide şişkinliklerinin esas nedeni doğal beslenmeden uzaklaşılmasıdır diyen Saraçoğlu gıdalardaki zirai ilaçların ve hormon kullanımının son yıllarda çok arttığına bir kez daha dikkat çekiyor. Hibrid tohumlar da konuya dahil edilebilir. Bu arada doktor mide şişkinliği için portakal suyu gibi gaz yapıcı içeceklerin yerine de limon suyunun tercih edilmesini bir not olarak hatırlatıyor. Yağlı besinlerden ise özellikle uzak durun.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.