Nar çiçeği çayının insan sağlığı için önemli faydaları?

Nar çiçeği çayının insan sağlığı için önemli faydaları?
Sağlık 22 Şubat 2015 3 yorum

Kilo vermek isteyen insanlar için nar çiçeği çayının yararlarından sizlere bahsetmek istedik. İnsanlarda tatlı yeme krizinin kabızlığa, sürekli acıkmaktan mide şişkinliğine kadar birçok probleme derman olan nar çiçeği çayı sık sık tüketmeniz gereken bitkilerin başında geliyor!


-------- Sponsorlu --------

Bunlar neler diye bahsedecek olursak ;

Vücudumuzdaki yağları yakıyor

İçeriğinde yüksek miktarda C vitamini barındıran nar çiçeği,  insan bedeninin güçlenmesini ve yağ hücrelerinin yakılmasında etkin rol oynamaktadır. Bunların en başında basen, göbek, bel etrafında birikmiş yağların yakımı için nar çiçeği çayı önemli derecede etki gösteriyor.

Vücudumuzdaki Kan şekerini düzenliyor

Bilimsel araştırma raporlarına göre nar çiçeği çayı, insan vücudunda bulunan kan şekerini düzenliyor. Bu nedenle sürekli yeme isteği, geç doyma problemlerini  ortadan kaldırıyor. Kan şekerinin düzene girmesiyle birlikte vücüt direncimizin düşmesi bağlı halsizlik, sinir-stres, mide bulantısı gibi sorunları ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Mide şişkinliğini alıyor

Nar çiçeği çayı yararlarından biri de insan sindirim sistemini güçlenmesi ve hazmetme problemi yaşayan insanlarda tedaviye yardımcı olmasıdır. Bağırsaklardaki kurt ve parazitleri anti-kor olarak kullanılan bu bitki, aynı zamanda kabızlık sorunu için de mükemmel bir çözüm getirmektedir.!

İnsanın Tatlı yeme isteğini kesiyor

Tatlı yeme isteğinin kriz haline gelmesini kesmek istiyorsanız, nar çiçeği çayı bizlere bu konuda önemli destek sağlıyor. Günde bir iki bardak içilen bu çay sayesinde kan şekeri ve tokluk hissi düzenleyerek; tatlı yeme isteği ortadan kalkıyor. Bu nedenle kilo kaybına neden olarak ve istenmeyen yağlardan kurtuluyorsunuz.

Nar çiçeği çayı nasıl yapılır?

Aktardan alacağınız bir tutam kuru nar çiçeğini 2-3 fincan kaynamış suya bırakılarak 5 dakika demlenmeye bırakılarak ve içerisine isteğe göre tarçın, limon, karanfil katarak içebilirsiniz. Sıcak çay sevmeyenler de olabileceğinden , hazırlanan çayı demlenmeye bırakıldıktan sonra oda sıcaklığında soğutup içine buz katarak içebilirler.

Istanbul Technical Universty

3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
    Kemal 21 Nisan 2016 - 20:28

    Rabbim hic birseyi bosuna yaratmamis. Her seyin vucudumuza ve sagligimiza mutlaka faydasi var. Buda onlardan guzel bir ornek olmus paylasim icin tesekkurler.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.