Online Besinlerin Kalori Değerini Hesaplama Aracı

Online Besinlerin Kalori Değerini Hesaplama Aracı
Genel 23 Şubat 2016 0 yorum

Kalori Değeri Hesaplama Aracımız ile yiyeceklerin (yemek, tatlı ve meyvelerin) kaç kaloriye denk geldiği ve bu besinlerin miktarına göre alacağınız kalori değerleri hakkında aşağıdaki bilgileri girerek bilgi alabilirsiniz.PEKİŞİMDİ…


-------- Sponsorlu --------

Günde Ortalama Ne Kadar Kalori Almalıyız?

İnsan vücudunun temel işlevlerini yerine getirmek için günlük olarak minimum enerjiye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın nedeni ise metabolizma olup, metabolizma dinlenme esnasında insan vücudunun kalori yakma hızına bağlı olarak ölçümü gerçekleştirir ve bireyden bireye farklılık göstermektedir. Unutulmamalıdır ki günlük faaliyetlerimiz arasında yer alan yemek yerken, uyurken, temizlik yaparken de vücut sürekli olarak kalori yakmaya devam eder.

Çeşitli kaynaklardan edilinen (İnternet, Gazete ve Dergi) ve çevreden kulaktan duyma bilgilerle sizin için ideal olmayan zayıflama diyetlerini tercih etme yerine, yaşam tarzınızı değiştirmek, doğru yeme-içme alışkanlığı kazanmak ve sağlığınıza uygun spor çeşitlerini yapmak en doğru olanıdır.


-------- Sponsorlu --------

kalori-degeri-kisiden-kisiye-degisir-mi-ne-gundem

Kalori Değeri Nasıl Hesaplanır?

Kalori Değeri Herkes için Aynı Mıdır?

Zayıflama kararı veren herkesin diye listesine besinleri eklerken ilk önce yapmış olduğu şey acaba kaç kaloridir? sorusu olmaktadır. Bu soruyu takiben yiyecek ambalajında yer alan Kalori Değerleri ne kadar doğru? Besinleri kaynatarak, kızartarak ya da terbiye ederek tüketmek kalori değerini değiştirir mi? Her besin herkes için aynı kalori değerinde midir? sorularda süreç içerisinde sıkça sorulmaktadır.

Uzmanlar Kalori değeri hakkında, eşit miktarda aynı besini yiyen insanların enerji miktarlarında değişiklikler olabileceğini ve yiyecekleri kaynatarak, kızartarak ya da terbiye ederek tüketmeleri halinde besinin kimyası değişeceğinden kalorisinde farklılaşma meydana geleceğini belirtmektedirler.

Ayrıca yapılan bir test sonucunda, paket üzerinde porsiyon başına 170 kalori yazarken kişilerce tüketilmesi durumunda 129 kalori aldıkları saptanmıştır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.