Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Mucizesi

Saç Dökülmesine Karşı Sarımsak Mucizesi

Saç Dökülmesi Nedenleri

Stres, yorgunluk, yoğunluk, saçlara bakamama, psikolojik problemler, güneş, rüzgar, toz gibi bir çok etkenden dolayı saçlarınız dökülüyor. Bir çok insan saç dökülmesinden şikayetçi. Sağlıksız beslenme ve günümüzün yaşam koşulları nedeniyle saç dökülmesinden şikayetçi olan bireylerin sayısında bir hayli artma var. Herkes saçlarının sağlıklı ve canlı olmasını ister. Bir takım işlemlerle saç dökülmesini durdurmak ve dökülen saçlarınızı yeniden kazanmak mümkün. Sarımsak bir çok hastalığa şifa olduğu gibi saçlarımız için de şifa vericidir. Sarımsağın saçlar üzerindeki etkisi bir çok kişi tarafından bilinmekte ve bir çok insan saçları için sarımsak mucizesinden faydalanmaktadır. Şimdi sizler için iki tane sarımsak tarifi paylaşacağım. İkisi de saç dökülmesi ve saçların yeniden çıkması konusunda oldukça etkili.


-------- Sponsorlu --------

Saçım Dökülüyor Ne Yapmalıyım

Öncelikle sarımsak zeytin yağı kürünü uygulayabilirsiniz. Bir miktar sarımsağı ezip bir kavanozun içine koyun. Üstüne zeytin yağı ekleyin. Ve bu karışımı yirmi gün bekletin. Bu süreç içerisinde sarımsak ve zeytinyağı özleşecektir. Daha sonra bu karışımı haftada bir kere saçınıza diplerine yedirerek sürün. Saçınızda üç dört saat bekletin. Bir süre sonra saçlarınızın canlandığını, dökülen saçlarınızın yeniden çıktığını görebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Saç Dökülmesinde Sarımsak Karışımının Hazırlanması ve Kullanımı

sac-dokulmesinde-sarimsak-ne-gundemDiğer tarifimiz için buğday yağı, badem yağı, çam yağı, sarımsak yağı ve havuç yağına ihtiyacımız var. Bu listedeki bütün malzemeleri bir kabın içerisine koyup karıştırın. Kullanacağınız miktar olarak hepsinden bir çay kaşığı kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Sürdüğünüz maskeyi saçlarınızda 30 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın.

NeGündem olarak, siz değerli okurlarımıza saç dökülmesini önlemede etkin rol oynayan Çörek Otu Yağının Saç Sağlığına Yararları başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Istanbul Technical Universty

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    murat 20 Ekim 2015 - 10:42

    Saçimi nasil dökulmekten kurtalarim??

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.