Saç Kuruluğu ve Saç Kuruluğunun Nedenleri

Saç Kuruluğu ve Saç Kuruluğunun Nedenleri

Ne Gündem takipçilerine özel, Kuru Saçlar için Maske, Saçta Kuruluğun Nedenleri ve Tedavisi, Kuru Saçların Bakımı ile alakalı her şey  bu haberimizde…

Dış görünüşümüzü tamamlayan, güzel görünmezse çok fazla göze batan bir detaydır Saçlarımız. Bazen saçlarımız çok kurur ve buna bağlı olarak sertleşerek kırılır. Tabi ki saçlarımızın kurumasında bir çok etken vardır.


-------- Sponsorlu --------

Kuru Saçların Nedenleri

Özellikle de yaz aylarında deniz, kum ve güneş saçların kurumasında ki etkenlerin başında gelmektedir. Bunların dışında;

 1. Saçların kurumasının en temel sebeplerinden biriside A vitaminin eksikliğidir,
 2. Kirli hava koşulları,
 3. Saçları sık şampuanlamak,
 4. kafa derisinde oluşarak yağlanmayı azaltan hastalıklar,
 5. Sürekli kullanılan saç şekillendiriciler de saçı kurutup yıpratmaktadır.

Kurumuş saçlara hem şekil vermek daha zor bir hale gelir, hem de insanlara karşı kötü bir görüntü vermemize sebep olur. Bu yüzden kuru saçlara bakım yapmak gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Saç Kuruluğunu Önleme ve Bakımı

 • Yaz aylarında deniz ya da havuza girmeden önce mutlaka saçları ıslatmak fayda sağlayacaktır.
 • A vitamininin saçı koruma, besleme ve saçta su dengesini kurma gibi özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı A vitamini içeren yiyecekler tüketilmeli ve vücuda takviyenin yapılması saç sağlınız için önemli bir adım olacaktır.
 • Saçları yıpratan ve kurutan ısı oranı yüksek olan şekillendirici cihazlardan uzak durulmalı, bunların yerine ısı oranı düşük fön makinesi  ya da bigudi gibi yöntemlerini tercih etmek saçları daha az yıpratacağından saç kuruluğun önüne geçmiş olursunuz.
 • Saçlarınızı cihazlarla kurutmak yerine doğal bir şekilde kurumasını beklemeye özen gösterinizi.
 • Saçlarınızı her gün yıkamak yerine daha geniş aralıklarla yıkamaya dikkat edin.
 • Saçınızı yıkarken önemle dikkat edeceğiniz husus, suyun çok fazla sıcak olmaması gerektiğidir. Bunun yerine saçlarınızı ılık suyla yıkamaya gayret ediniz.
 • Saçlarınızı yıkadıktan sonra tararken saçlarınıza karşı nazik olun. Örneğin, geniş uçlu tarakla uçlardan başlayıp, dibe doğru açarak tarayın. Saçlarınızı ıslak haldeyken taramayın. Çünkü ıslak saçlar daha çabuk yıpranır ve kırılır.

Bunların dışında piyasa satılan çeşitli nemlendirici özelliğine sahip saç bakım ürünlerini tercih edebilir ve sitemizde yer alan Kuru ve sert saçlar için evde bakım maskesi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuru ve sert saçlar için evde bakım nasıl hazırlanır? Kuru saçlara bitkisel çözüm ve maske tavsiyeleri için haberimize tıklayınız…

 

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.