Saraçoğlundan Yağ Bezeleri Tedavisi İçin Tavsiyeler

Saraçoğlundan Yağ Bezeleri Tedavisi İçin Tavsiyeler

Lipom adı verilen yağ bezelerinin iğne başı büyüklüğünde vücudun çeşitli yerlerinde çıkması metabolizmanın yağ dengesinin bozulduğunu göstermektedir. Bu durumda saçlarınız ve cildiniz bile aşırı derecede yağlanabilir.


-------- Sponsorlu --------

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yağ bezeleri tedavisi için öneriler konusunda öncelikle bu dengenin yeniden kurulmasını sağlamak için kuşburnu, ıhlamur ve altın otu karışımından yapılacak bitki çayını gündeme getiriyor.

Vücuttaki yağ miktarının azalmasını sağlayan bu çay akla hemen bir zayıflama çayı mıdır sorusunu getiriyor. Saraçoğlu Hoca bu kürün kesinlikle bir zayıflama kürü olmadığını, insanı zayıflatan bir bitkinin henüz bulunmadığını anlatıyor. Toplumda çok konuşulan zayıflama ile yağ metabolizmasının düzenli çalışması konusunu yani yağ bezelerini birbirine karıştırmamak gerek.


-------- Sponsorlu --------

Lavantanın Mis Kokusu

Bu yüzden yağ bezeleri tedavisi için öneriler arasında lavanta çayı daha ağılıklı olarak yer alıyor. Yurdumuzun özellikle Isparta ilinde çokça yetişen lavantadan, hoş kokulu bir bitki çayı hazırlayıp içebilirsiniz. Bir bardak sıcak suyun içine bir çay kaşığı dolusu kurutulmuş lavanta atın. (Kurutulmuş lavanta küçük kesecikler içinde dolapların içine, çamaşırların arasına da konabilir, güzel koku sağlayacaktır.)Kapağı kapalı bir biçimde yaklaşık altı kadar kaynatın. Sıcakken süzün ve ılınınca bu çayı günde bir bardak olmak üzere için. İçine başka bir şey katmayın. Bir ay düzenli kullanın, on gün kadar ara verin.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.