Saraçoğlundan Yanıklara Karşı Kür Tarifi

Saraçoğlundan Yanıklara Karşı Kür Tarifi
Ev Yapımı 25 Ağustos 2017 0 yorum

Günlük hayat çoğu kez kazalara neden olur, bunlardan birisi de yanıklardır. Birinci derece yanık kabul edebileceğimiz bu durumlarda yanan yeri hemen suya sokarız. İlk andaki acısını almak için bu doğal bir refleks kabul edilebilir. Özellikle çocuklar söz konusu olunca hemen yapılan budur.


-------- Sponsorlu --------

Fakat bu arada telaş etmeden ama çabucak hazırlanacak basit bir yanıklara karşı kür  başvurabileceğiniz çareler arasında yer alıyor.

Ağır Olmayan Yanıkların Doğal Reçetesidir


-------- Sponsorlu --------

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ev kazaları sonucu oluşan yanıklara karşı patatesi öğütlüyor. (Bu arada yeşil rengi çoğalmış patatesleri hiç almayın). Orta boy sarı bir patatesi kabaca rendeleyin. Hemen yanığın üzerine yaydırın ve temiz bir tülbent ile ya da gazlı bezle, fazla sıkmadan sarın. 12 saat kadar bekletin. Patatesin muhteviyatında bulunan nişasta ve diğer glukoz içerikleri yarayı tedavi edecektir. İşlemi iki, üç kere yenileyebilirsiniz, her seferinde rende patatesleri tazeleyin. Bu arada patates yanıklarda iz kalmadan iyileşmeyi de sağlar ki bu da İbrahim Saraçoğlu yanıklara karşı kür reçetesinin en olumlu yönlerinden birisidir.

Yanıkların Derecesi Önemlidir

Yanma gibi çok acı veren durumlarda öncelikle yanma derecesi önemlidir. Verilen patates kürü aşırı yanıklarda kullanılmaz. Böylesi kazalarda derhal bir sağlık kuruluşuna başvurunuz. Bu arada patates kürünün en az yanık merhemleri kadar, belki de daha çok etkili olduğunu hatırlatmak gerek.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.