Sarımsak ve Zeytinyağının Kullanımı ile Saç Bakımı

Sarımsak ve Zeytinyağının Kullanımı ile Saç Bakımı

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Zeytinyağı ile Sarımsak Kürü Nasıl Hazırlanır? Sarımsak Kürü Nasıl Uygulanır?Sarımsak ve Zeytinyağı Kürünün Saçımıza Faydaları Nelerdir? sizlere özel Saç Dökülmesinde mucizevi Kür;

Sarımsak ve Zeytinyağını Kullanarak Saç Bakımı

Sarımsak ve zeytinyağının kullanımı ve saça uygulanması hakkında yapılan çalışmalar; saçların dökülmesini yavaşlattığını hatta bazı kişilerde yeniden saçın çıkmasını sağladığı tespit edilmiştir. Sarımsak ve zeytinyağının, saçların bakımının yapılmasında kullanılması özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir.


-------- Sponsorlu --------

Sarımsak içerisinde; selenyum, vitamin ve sülfür maddelerini barındırmaktadır. Bu bileşenlerin zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle birleşmesiyle de saçlara etkili bir bakım yapılmaktadır. Yıpranmış olan saçlar daha sağlıklı hale gelirken saç dökülmeleri de önlenmiş olunur.

Sarımsağın Saç İçin Faydaları Nelerdir?

sarimsagin-faydalari-nelerdir-ne-gundemSarımsak, cilt ve sinir sağlığımız açısından oldukça faydalı olan sülfür açısından oldukça zengindir. Ayrıca sarımsak, içerisinde barındırdığı selenyum ile E vitamininin vücudumuz tarafından daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır. Bunlara ek olarak saç sağlığı açısından oldukça önemli olan B1, B6 ve C vitaminleri sarımsak içerisinde yer almaktadır. Bu vitaminler, saçlardaki kolojen üretimini arttırır ve yıpranmış saçların beslenmesine yardımcı olur.

Sarımsaklı saç bakım ürünlerinden olan sarımsak tozu, sarımsak yağı ve sarımsak şampuanı oldukça faydalı ürünlerdir. Eğer evde vaktiniz varsa bu ürünlerin hazırını almaktansa evde kendinizin hazırlamasını öneririz. Örneğin bir havan içinde birkaç diş sarımsağı dövdükten sonra saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanızda aynı etkiyi doğal yollarla sağlayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları Nelerdir?

zeytin-yaginin-faydalari-nelerdir-ne-gundemZeytinyağının saçlara ve saç derisine en büyük katkısı, yumuşatıcı etkide bulunmasıdır. Saç şekillendirmede kullandığımız cihazlar zamanla saçlarımızın yıpranmasına sebep olur. İşte bu durumda en etkili doğal ürün zeytinyağıdır. Zeytinyağı saç bakımında düzenli olarak kullanılırsa; saçlara doğal bir parlaklık ve hacim kazandırmasının yanı sıra saç derisinin de daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Sarımsak ve Zeytinyağı İle Saç Bakımı

sarimsak-zeytinyagi-kuru-nasil-hazirlanir-ne-gundemSarımsağı havanda dövdükten sonra suyu ile birlikte uygulama yapabileceğiniz gibi içerisine zeytinyağı ekleyerekte kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken saçlarınızın zayıflamış olduğu bölgelere daha çok önem vermenizi tavsiye ederiz. Eğer havanda döverek hazırlamak istemezseniz aktarlardan kolaylıkla sarımsak yağını temin edebilirsiniz.

Sarımsak ve zeytinyağının kullanımı ile hazırlanan kürü, saçlarınıza uygularken parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu şekilde kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olursunuz ve etkisini arttırırsınız. Bu kürü uyguladıktan sonra saçınızda bir saat kadar bekletmelisiniz. Her saç teline bulaştığına emin olduktan sonra saçınıza bone takarak ya da havlu sararak beklemenizi tavsiye ederiz. Süre dolduktan sonra normal bir şampuanla yıkamanız yeterli olacaktır.

4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
    Ayça 22 Ağustos 2016 - 20:50

    Saçtan saça özellikler değişebilir ama ben yukarıda belirtmiş olduğunuz zeytinyağı ve sarımsak kürünü denedim çok memnun kaldım. Saçlarım canlandı dökülme azaldı ve sanki minik tüyler siyahlaştı gibi denemeye devam edeceğim. Tavsiye ederim…

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.