Sert ve Kuru Saçlar İçin Üzülmeyin! İşte Çözüm.

Sert ve Kuru Saçlar İçin Üzülmeyin! İşte Çözüm.
Genel 24 Haziran 2015 6 yorum

Kuru ve sert saçlar için evde bakım nasıl hazırlanır? Kuru saçlara bitkisel çözüm ve maske tavsiyeleri…

Saçlarınızın fazla mı yıprandığını düşünüyorsunuz? Saçlarınızın tıpkı eski zamanlarında ki sağlığına kavuşmasını mı istiyorsunuz? Sizin için hazırlamış olduğumuz bu maskeyi kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz! Şimdi birlikte kuru ve sert saçlar için zeytinyağıyla maske tarifi nasıl hazırlanır bir bakalım…


-------- Sponsorlu --------

Saçlarınız nemsiz kaldığı anda ve şekillendirme amacıyla uygulamış olduğunuz yüksek ısı neticesinde sertleşir ve ağırlaşır. Bu yüzden saçlarınızı sürekli nemli tutarak saçlarınız nem ile besleneceğinden saçlarınız kısa süre içerisinde toparlanıp kendine gelecektir.

Saçlarınızın daha canlı, yumuşak ve parlak bir şekil de görünmesi için yapmanız gereken işlem:


-------- Sponsorlu --------

Saçlarınızı mümkün olduğunca her gün yıkamaktan kaçınınız, çünkü her gün yıkamanız  durumunda saçlarınızdaki nem oranı git gide azalacak ve zamanla kırılmalar başlayacaktır.
Saçlarınızda yumuşaklık hissayati almak istiyorsanız tercihen nem olarak zengin şampuanlar satın alabilir ve saçlarınızı mümkünse ılık suyla yıkamaya özen gösteriniz.
Kurutma makinelerince insan saçlarının fazlasıyla sertleşmesinden dolayı saçlarınızı mümkün mertebe kurutma makineleriyle kurutmayınız.
Banyodan sonra saçlarınızın az da olsa nemli kalmasına özen göstererek kurutun ve sonra da saç bakımı için eczanelerde satılan serum takviyeleri yapabilirsiniz.
Sertliklerin özellikle saç uçlarınız da ise her ay saçlarınızın uçlarını aldırabilirsiniz.
Saçlarınızın kuru olmasının diğer bir sebebi de kimyasal boyalardan kaynaklı olup, saçlarınızı bir müddet boyatmayarak koruma altına alabilirsiniz.
Hayalinizde olan saçlara kavuşmak istiyorsanız evet dediğinizi duyar gibiyiz bu yazımız da paylaşılan maskeyle beraberinde benzeri olan saç bakımlarını deneyerek kuru ve sert saçlardan kurtulabilirsiniz.

Malzemeler (2 Kez kullanım için) :

– 2 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı
– 2 yemek kaşığı dolusu lavanta yağı
– 1 tatlı kaşığı dolusu çam terebentini
– 2 yemek kaşığı dolusu defne yaprağı
– 1 tatlı kaşığı dolusu Hint yağı

Maskenin Hazırlık ve Uygulanış Aşaması  :

Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri derince bir kap alarak içerisindeki bütün malzemeleri iyice karıştırınız ve saçınıza masaj şeklinde uygulayarak 1 – 1,5 saat beklemesinden sonra da ılık suyla durulama işlemine geçiniz.

6 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  Handan 26 Haziran 2015 - 18:54

  Malesef butun bayanlarin sorunu bu olsa gerek. Vermis oldugunuz bu tarifi uygalip sizlere sonucu burdann paylasacagim…

  Fatma 18 Nisan 2016 - 14:00

  Maalesef bu sıkıntıyı çoğu kez karşılaşıyoruz. Bu tur bakım ve tavsiyeler bir çok sitede var hangisini yapacağız bilemedım.

   Deniznur 21 Ağustos 2016 - 17:17

   Evet çok değişik tavsiyeler var, ama burda önemli olan, saçın problemıne göre uygylama olması durumunda sonuç alınıyor. Bu tavsiyenizle Yapılandırdım, kırıklar ve kopmalar azaldı. saçı tarama da kolaylaştı, parlaklık da kazandı . Çok çok memnunum tavsıye ederım.

  Yasemin 22 Aralık 2016 - 15:17

  Kuru saçlarınız için doa kozmetiğin katı hindistan cevizi yağını öneririm… Saçlarımı yumuşacık yapan bir yağ. Isıtıp uyguluyorum. Deneyin derim..

   Ne Gündem 8 Ocak 2017 - 22:03

   Tavsileriniz bizler için çok önemli Yasemin hanım. Bizi takip ettiğiniz için Ne Gündem ekibi olarak teşekkür eder ve yorumlarınızın devamını temenni ediyoruz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.