Şeyda Sıla Bilgili Diyeti

Şeyda Sıla Bilgili Diyeti

Şeyda Sıla Bilgili Diyeti      

Kilo problemi hemen hemen herkesin karşı karşıya kaldığı sorunların başında gelmektedir. Ancak doğru ve sağlıklı beslenme yöntemleri sayesinde kilo vermeye başlayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Diyetler kadar uygulanan diyetlerde kullanılan besinlerin kilo vermeye yardımcı besinler olması oldukça önemlidir.

Yüksek lif içeren besinler kilo verme sürecine katkı sağlayan besinlerdir. Ayrıca lif oranı yüksek olan besinler midede daha geniş bir hacim kapladığından dolayı kişilere doygunluk hissi de vermektedir.

Acıkmayı geciktiren ve tokluk hissi yaratan bir diğer besin grubu da yağlardır.  Yağ tüketirken kaliteli yağlar seçilmelidir. Şeyda Sıla Bilgili diyetinde yenmesi gereken besinler aşağıda verilmiştir.

Kahvaltıda Yulaf Yemeyi İhmal Etmeyin

Kahvaltı bireyler için en önemli öğündür. Bu sebeple iyi beslenmek önemlidir.  Yulaf, yüksek oranda beta glukan lifi içermektedir. Bu sebeple uzun süreli tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Yulafı kuru meyveler ile tatlandırabilir ve zinde bir diyet programı sürdürebilirsiniz.

Şeyda Sıla Bilgili Diyeti

Şeyda Sıla Bilgili Diyeti

Chia Tohumu Tüketin

Chia tohumunun kalsiyum oranı oldukça yüksektir. Omega-3 oranı da oldukça yüksek olan chia tohumu anti oksidan bir bitkidir. Tok tutma özelliği bulunan chia tohumunun 1-2 yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Kahvaltıda Yumurtayı Mutlaka Tüketin

Yumurta protein oranı açısından oldukça zengin bir besindir. Tok tutma özelliği bulunan yumurta kahvaltıların vazgeçilmez besinlerinden biridir.

Tarçınlı Yeşil Çay İçin

Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran bitkilerdendir. Yeşil çay düzenli olarak içilmelidir. Kilo almayı da yavaşlatan yeşil çay metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecinize katkı sağlayacaktır. Yeşil çayı tatlandırabilmek için tarçın kullanabilirsiniz.

Karabuğday Ekmeği Tüketin

Beyaz ekmek yerine karabuğday ekmeği tüketin. Karabuğday ekmeği kilo vermek isteyenler için uzun süreli tok tutma özelliğine sahip bir besin kaynağıdır.

Mineral yönünden oldukça zengin olan karabuğday ekmeğinin besleyici özelliği de bulunmaktadır.

Yoğurtlu Acı Pul Biber Kürü Yiyin

Yoğurtlu acı biber kürü biberin etkisi nedeniyle metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahiptir. Yağ yakmaya katkı sağlayan bu kür bel çevresi yağlarından kurtulmaya imkan sağlıyor.

Sütlü Kahve içebilirsiniz

Diyet yaparken iyi bir ara öğün arıyorsanız yağsız sütle hazırlanan kahveyi tercih edebilirsiniz. Uzun süre tok tutma özelliğine sahip olan sütlü kahve sizleri rahatlatacaktır.

Güzellik Uzmanı Dr. Gönül ATEŞSAÇAN’ın Aristo Diyeti için tıklayınız…

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.