Sigara Bırakmak İçin Çok Etkili Çay Tarifi

Sigara Bırakmak İçin Çok Etkili Çay Tarifi
Sağlık 26 Ağustos 2017 0 yorum

Sigara kullanmak ve sonucunda yaşanan hastalıklar günümüzün en yaygın dertlerinden biri. Bu konuda her yerde çeşitli yazılar okuyabilirsiniz. Bitkilerden gelen sağlık konusunda uzman olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da bu konuda söyleyecekleri var. Sigarayı bırakma kürü olarak adlandırılan bu tarifte karabaş otundan yararlanılıyor.


-------- Sponsorlu --------

Canınız Sigara İstediği Zaman Ne Yapabilirsiniz?

İki bardak sıcak suyun içine on tane kadar karabaş otu atın. Bu otun kurutulmuşunu aktarlarda kolayca bulabilirsiniz. Elinizde ezdiğiniz zaman kokusunu bırakıyorsa bitki tazedir. Sonra demliğinizin kapağını kapatarak yedi dakikalık bir sürede kaynatın. Süzün, ılıtın ve canınız her sigara istediğinde bu çaydan birkaç yudum için. Yaklaşık bir ay devam edin. Çayınız bittikçe tazesini hazırlayın. Zamanla içme isteğinin yok olduğunu göreceksiniz. Sigarayı bırakma yöntemleri içinde en etkili olanlarındandır.


-------- Sponsorlu --------

Sigara Nedir?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kendisine sorulan sigara hayatımızda nasıl bir boşluğu dolduruyor ki bırakamıyoruz sorusuna kesinlikle uyuşturucu olduğu için şeklinde yanıt veriyor. Nikotinden başka elde tutmayı, sohbet edip konuşurken içmeyi, her yemekten sonra bir sigara yakmayı da alışkanlık haline getirdik. Doktor öncelikle bu uyuşturucudan kurtulmaya niyet etmek gerektiğini belirtiyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sigarayı bırakma kürü bu konuda size kesinlikle yardımcı olacaktır. Tiryakilere doktor kontrolü altında olmaları da bu arada söylenenler arasında yer alıyor. Bu zehirden kurtulun.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.