Sivilce Tedavisine Isırgan Çayı

Sivilce Tedavisine Isırgan Çayı
Güzellik 20 Haziran 2015 3 yorum

Sivilce tedavisine doğal Isırgan çayı kullanarak, cildinizde aşırı yağlı akneler (sivilce), siyah noktalar, sivilce ve kist oluştuğunda deri üzerindeki ölü hücreleri gözenekleri kapatmış olur ve o bölgede sebum oluşturmasına yardımcı olursunuz. Sivilcesi çok olanlarda sivilcelerin ne derece kalıcı olabildiğini biliyoruz.


-------- Sponsorlu --------

Piyasada satılmakta olan oldukça fazla losyonlar, kremler, jeller vb. ürünler bu sorunun tedavisi için kullanıldığını fakat bir çoğunun fayda etmediğini görüyor, doğal sivilce ilacı adıyla satılan birçok üründe ticari kaygı taşıdığından şifa yerine umut satar.

Bilimsel araştırmalarda nihai sonuç olarak sivilcelere karşı mücadeleci sivilcelere (Aknelere) karşı tedavi amaçlı tavsiye edilen ısırgan çayının içeriğinde ki maddelerin olumlu sonuçlar doğurduğunu göstermiştir.

Isırgan bitkisi antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliği sayesinde antioksidan aktivitesine sahip olup, cildi düzgünleştirir ve yıkıcı radikalleri saf dışı bırakır. Ayrıca Isırgan bitkisinin içeriğinde bulunan Skopoletin maddesiyle anti inflamatuar özelliklere sahio olmaktadır.

Amerika Cilt Araştırma Enstitüsü: “Ayrıca, ısırgan özü ensık patojenler de dahil olmak üzere, gram-pozitif ve gram-negatif bakterilerine karşı olarak antimikrobiyal aktiviteye sahiptir. Bu bakteriler sayesinde inflamasyon gelişmesi engellenir.” şeklinde açıklamıştır.


-------- Sponsorlu --------

Isırganın Bitkisinin İnsan Sağlığına Faydaları

 • İyi bir idrar söktürücüdür.
 • Oldukça fazla miktarda demir içerir.
 • Anemi tedavisine yardımcı olması amacıyla kullanılır.
 • Organlarımızı(Karaciğer, Böbrek, Mide) ve sindirim sistemini temizlemede rol oynar.
 • Öksürük tedavisinde başarılı sonuçlar verir.
 • Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek sindirimi düzenlemede etkindir.

Peki Şimdi Sivilce Tedavisinde Kullanacağımız Isırgan Çayı Nasıl Hazırlanır?

Sizlere özel en basit tarifi paylaşacağız, bir fincan ısırgan çayı için bir tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otunun sıcak suda en az on dakika kadar bekletilmesiyle oluşur ve günlük olarak 1-2 fincan içildiğinde sivilcelere karşı doğal ilaç etkisi gösterdiğini kısa sürede farkına varacaksınız.

ne-gundme-dogal-sivilce-ilacı

3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  fatma 8 Şubat 2017 - 23:43

  Bu tarifi deneyen var mi? Kararsiz kaldim yardimci olurmusunuz?

   Ne Gündem 9 Şubat 2017 - 09:50

   BU tarifi deneyin olumlu sonuç alan takipçilerimiz var. Sizde güzel sonuçları Ne Gündem sayfamıza yazabilirsiniz…Sağlıcakla kalın.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.