Varise At Kestanesi Yağı

Varise At Kestanesi Yağı
Sağlık 23 Ocak 2017 2 yorum

Varis Tedavisi için Evde At Kestanesi Yağı Nasıl Elde Edilir?

Dr. Feridun Kunak, Dünyada kullanılan varis kremlerinin tümünde at kestanesi olduğunu takipçileri ile paylaşmıştır. At kestanesi içerik bakımından damarlar için çok fayla bir besin vardır. Varis sorunu tamamen damarlarla alakalı bir hastalık olacağından kısaca iç bölgede ki damarlarda bozulma varsa iç varis, eğer dışarda ki damarlarda bozulmalar varsa dış varis denilmektedir. Bu nedenle şimdi sizlere Dr. Kunak hocamızın anlatımıyla At Kestanesi Yağı nasıl yapılır bu tarifi kaleme alacağız.


-------- Sponsorlu --------

At Kestanesi Yağı Tarifi

At Kestanesi Yağı

At Kestanesi Yağı

Yaklaşık olarak 20 adet at kestanesini kabukları ile birlikte rendeden geçirerek toz haline getiriyoruz. Kabukları sert olduğundan motoru bozabilir bu yüzden elle rendelemek daha uygun olacaktır. Bir litre saf zeytin yağının içerisine elde edilen rendelenmiş at kestanesi tozları atılır. Belirli periyotlarla karıştırılır ve güneş yüzü gösterilir. Eğer güneşe çıkarma imkanınız yoksa kaynamış suyun içerisinde 3-4 günde bir olmak şartıyla bir saat kadar bekletilir.


-------- Sponsorlu --------

Göz altı morluklarına da iyi gelecek at kestanesi yağı, bir ay sonunda süzülür ve bir şişeye konularak muhafaza edilir. Her kullanımdan önce mutlaka çalkalanması gerekmektedir. Dr. Feridun KUNAK, at kestanesi yağının bilhassa varisli bölgeye, ödemli bölgeye ve darbe sonucunda alınan morluklara rahatlıkla kullanılabileceğinin altını çizmiştir.

Varis için Lahana Lapası

Yedi adet lahana yaprağı haşlanır ve buzdolabında soğutulmaya bırakılır. Sonra üzerine at kestanesi yağı ve varsa posası içine konularak üzerine bir çorba kaşığı kadar ozon yağı ilave edilir. Daha sonra lahana ile elde edilen lapa varisli bölgeye konularak streç film ile sarılır. Sarma işleminden sonra bekleme süremiz bir saat olacaktır.

Varis Çorabı Giymenin Pratik Yolu ve en sağlıklı olanı, yatar pozisyonda ayağınızı yukarı dikerek, ayak bileğinizden 10 kere topuk ve parmaklar aşağı yukarı yapılır. Bunun amacı kanın pompalanmasıdır. Daha sonra bir adet ince kadın ten çorabı temin edilir ve varisli bacağa giyilir. Daha sonra varis çorabı üzerinden kolaylıkla ayağınıza giydirilebilir.

Feridun KUNAK hocamızın bu tarifinden sonra Varis neden olur ve çeşitli tedavi yöntemleri için detaylı bilgilere linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.