Yaşlılık Lekelerini Önleyen ve Geçiren Kürler

Yaşlılık Lekelerini Önleyen ve Geçiren Kürler
Güzellik 17 Temmuz 2017 0 yorum

Lentigo adı verilen yaşlılık lekeleri 45 ile 50 yaşlarında görülmeye başlamaktadır. Derinin renk bozulması hastalığı olarak adlandırılmaktadır. Derinin üst tabakasında kahverengine sahip pigment lipofuzsin birikimi ile meydana gelmektedir. Yaşlılık beni nasıl geçer diyenler için önleyen kürler ile geçmesi mümkündür diyebiliriz. Birkaç santimetre büyüklüğünde ve kahverenkli olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık tenli kişilerde daha sık görülmektedir. Özellikle el üstünde, burun ve çevresi alanlarda daha sık görülmektedir. Yaşlılık lekeleri herhangi bir hastalığın işaretçisi olmamakla birlikte kansere de dönüşmemektedir. İlerleyen yaşla birlikte güneş ışınları, sigara, alkol tüketimi de önemli etkenler arasında yer almaktadır. Yaşlılık benleri tedavisi için bitkisel kürlere yönelmek oldukça faydalı olacaktır. Cilt üzerinde serbest radikallerin oluşması, pigmentlerin bir araya gelerek cilt üstünde kahverengi lekelerin oluşmasına neden olmaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Soya Fasulyesi Kürü

2 bardak su ağzı kapalı şekilde tencerede kaynatılmalıdır. İçine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi atılmalıdır. En az 20 dakika kaynatılmalıdır. Kaynatma sırasında su azalırsa bir miktar daha su eklenebilir. Su kırmızı renge dönüştüğünde bir kahve fincanı süzerek alınmalıdır. Yaşlılık lekeleri neden olur diyenler için yaş ile birlikte geçeceğini belirtmemiz gerekmektedir. Ilıyınca lekelerin üzerine 3-4 kez tekrarlanmalıdır. Bu kür 1 ay haftada 3 kez uygulanmalıdır.


-------- Sponsorlu --------

Limon ve Sirke Kürü

1 tatlı kaşığı taze sıkılan limon suyu ile bir tatlı kaşığı sirke kahve fincanında karıştırılmalıdır. 5 dakika bekletilmelidir. Yaşlılık lekelerinin üzerine pamukla sürülmelidir. 1 ay haftada 3 defa uygulanmalıdır.

Yaşlılık Lekeleri

Yaşlılık Lekeleri

Sirke ve Soğan

İkişer yemek kaşığı soğan suyu ve sirke karıştırılarak lekelerin üzerine uygulanmalıdır. Daha iyi sonuçlar için günde 2 kez bu karşım kullanılmalıdır.

Hint Yağı

Cilt için oldukça faydalıdır. Cildi gençleştirme özelliğine sahiptir. Kahverengi lekeler neden oluşur diyenler için yaş geçtikçe güneşin ve doğanın da etkisi ile oluştuğunu belirtmemiz gerekmektedir. Antioksidan ve anti inflamatuar özellikleri bulunmaktadır. İzostearik ve süksinik asit içermektedir. Molekül ağırlığı fazla olup cilt derinliğine pantere olabilmektedir. İki kür birbirinden farklı olup bir arada uygulanmamaktadır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.