Yeni nesil eğitim ve çocukları adına…

Yeni nesil eğitim ve çocukları adına…
Eğitim 2 Eylül 2016 0 yorum

2016-2017 Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Öncelikle başta Türkiye’mize daha sonra eğitim camiası, tüm değerli veli ve sevgili öğrencilerimize 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun. Zor ve yoğun geçen yaz tatili sonrasında yeni öğretim yılına Allah nasip ederse Kurban Bayramı tatili ertesi günü ders başı yapılacaktır. Elbette daha yeni okuma,yazma yaşına gelmiş mini mini 1’lerimiz ve velileri için ayrı bir heyecanlı geçecektir. Yaz aylarında yaşadığımız ülkemize hem içerden hem de dışarıdan saldırı,tehdit unsurları yine ve yeniden baş göstermiştir. Bu süreç biz eğitim camiasına bir kez daha göstermiştir bizim Türk milletinde milli birlik ve beraberlik ruhu yeniden canlanmış ve akabinde devam etmiştir. Bu olayların tekrarlanmaması ve daha güzel bir ‘Türkiye’ için eğitim sistemi açısından tüm eğitim camiasına büyük görev düşmektedir. Yeni nesil çocukları malum teknoloji ile bir hayli iç içe olmakta ve gelişmeleri takip edebilmektedir. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuyu fark etmiştir ve yerinde müdahale ile EBA( Eğitim Bilişim Ağı) adı altında çok önemli projelere imza atarak okul çağındaki her seviyeden öğrencimize hitap edecek kaynak,bilgi ,doküman içeren bir geniş alt yapı sunmuştur. Buradan hareketle gençlerimiz ise belli oranda benimsemiş olup gereken reaksiyonu göstererek bu alt yapıyı kullanmışlardır.


-------- Sponsorlu --------


-------- Sponsorlu --------

Eğitimde Teknolojinin Yeri ve Önemi

Eğitimde Teknoloji

Eğitimde Teknoloji

Yeni gelişen dünyada da eğitim sistemini tartışabiliriz ancak bundan ziyade yeni jenerasyon gençlerimize dersleri teknoloji destekli eğitim platformlarıyla destekleyerek derslerin daha kalıcı, zevkli ve eğlenceli halde geçmesi oldukça önemlidir. Bu platformların kullanılması için eğitim camiası gerekli eğitimi alıp öğrencilerimize faydalı olmak için çaba harcadıklarını söyleyebilirim. Bundan sonraki süreçlerde ise iş biraz velilerimize ve öğrencilerimize düşmektedir. Yavrularımızın bu teknolojik alt yapıyı kullanmaları şartıyla özverili çalışmaya özendirilmelidir.

 

Çünkü öğrenilmesi gerçekten çaba gerektiren derslere takviye olarak bu platformların faydalı olacağını düşünüyorum. Son olarak bu çocuklar bizim çocuklarımız ve Türkiye’nin yarını. O yüzden gerekli çaba gösterilmesi gerektiğini düşünen bir eğitimci olarak yeni eğitim-öğretim yılı hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  Sevgi ve muhabbetle.

  Ümit Celal ÇELENK

  Matematik Öğretmeni

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.